Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Co dolewamy do podmienianej wody?

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Markiz

Post autor: Markiz »

krzychl pisze:
No i proszę „wszak śmiech to zdrowie”.


Co do wiedzy książkowej to nigdy jej za wiele.

Poprzednia moja wypowiedź miała raczej charakter uniwersalny, dla stawiającego pytanie i dla czytających.
Markiz pisze:Hi hi to się uśmiałem czysta RO plus hydro z PG wszystko dycha jak się patrzy
A teraz już nawet PH nie mierzę
.


w miarę zdobywania doświadczenia akwarystycznego używanie testów do sprawdzenia warunków panujących w naszym zbiorniku znacznie straci na znaczeniu.
Z zebranych wiadomości należy cerpać wnioski i się nimi dzielić-a indywiduum zawsze pozostanie....

A nie wspomnę iż nie ja pierwszy pozowałem na wyrocznię,choć i tak do autorytetów mi daleko....
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Markiz pisze:
torybcia pisze:oczywiście samo ro to do niczego nie prowadzi. Ja mieszam 50-50% z kanem to chyba itak dużo bo inni mieszają 75-25%
A w życiu-zacząłem mieszać z kranem to dopiero się od glonów opędzam
Czegoś tutaj nie czaję :wstyd: z tego cytatu wyżej wywnioskować można, że mieszanie RO + kranówa jest złe a w innym temacie napisałeś
Markiz pisze: Filtr RO-super sprawa-ale baniak warto napełnić pół na pół z kranówą i sytematycznie podmieniac.
to jak to jest w końcu? Dla mnie (teoretyka) sprawa wygląda następująco - chcemy mieć wodę o danych parametrach to sprawdzamy kranówę obliczamy sobie proporcję ile do czego dolać i gotowe.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Wodę kranówkę możesz korygować gdy znasz jej parametry. Z uwagi na cenę większość stosuje kranówkę czasem tylko wzbogacając ją RO gdy ma parametry bardzo złe z jakichś względów.
Z RO lub czystej destylowanej zrobisz wszystko jak chcesz. Przy "wodzie morskiej" stosuje się np. wyłącznie wodę z RO, którą preparuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. No i Markiz stosuję tę samą technologię.
Woda w kranie jest zmienna nawet z dnia na dzień więc sumarycznie ta metoda jest 100% pewna (że nie będzie kaszany). Kwestia tylko komu się to opłaca. Ja tego nie robię nawet ze względów czasowych. Mój filtr produkuje 30l wody do podmiany przez jakieś 8-10 godzin a żona krzyczy, że wanna zajęta itd. :mad:
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

zulix pisze:Przy "wodzie morskiej" stosuje się np. wyłącznie wodę z RO, którą preparuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. No i Markiz stosuję tę samą technologię.
czyli po prostu do RO dodaje się chemii w odpowiednich ilościach żeby uzyskać dane parametry?
zulix pisze:Mój filtr produkuje 30l wody do podmiany przez jakieś 8-10 godzin a żona krzyczy, że wanna zajęta itd. :mad:
A jaką membranę masz i jakie ciśnienie wody? i jeszcze jedno - filtr RO bierze przykładowo 100L wody z kranu i oddaje 100L wody RO czy "odpad" jakiś z tego jest?

U mnie mam możliwość podłączenia filtra RO w piwnicy pod wyjście na myjkę ciśnieniową gdzie ciśnienie wody jest dość wysokie.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

comatose pisze: czyli po prostu do RO dodaje się chemii w odpowiednich ilościach żeby uzyskać dane parametry?

A jaką membranę masz i jakie ciśnienie wody? i jeszcze jedno - filtr RO bierze przykładowo 100L wody z kranu i oddaje 100L wody RO czy "odpad" jakiś z tego jest?

U mnie mam możliwość podłączenia filtra RO w piwnicy pod wyjście na myjkę ciśnieniową gdzie ciśnienie wody jest dość wysokie.
tak daje się sole i składniki które są też w kranówce ale te ''dobre" i w odpowiedzniej chcianej proporcji. Filtr Ro daje więcej odpadu niż wody czystej. jest to około 30 do 70
Markiz

Post autor: Markiz »

comatose pisze:
Markiz pisze:
torybcia pisze:oczywiście samo ro to do niczego nie prowadzi. Ja mieszam 50-50% z kanem to chyba itak dużo bo inni mieszają 75-25%
A w życiu-zacząłem mieszać z kranem to dopiero się od glonów opędzam
Czegoś tutaj nie czaję :wstyd: z tego cytatu wyżej wywnioskować można, że mieszanie RO + kranówa jest złe a w innym temacie napisałeś
Markiz pisze: Filtr RO-super sprawa-ale baniak warto napełnić pół na pół z kranówą i sytematycznie podmieniac.
to jak to jest w końcu? Dla mnie (teoretyka) sprawa wygląda następująco - chcemy mieć wodę o danych parametrach to sprawdzamy kranówę obliczamy sobie proporcję ile do czego dolać i gotowe.
Tak-bo spróbuj od razu przejść na RO z kranówy-szok dla zwierzaków murowany....
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Szok chemiczny rybki zaczną pokrywać się śluzem bo im woda będzie nie odpowiadać za szybka zmiana i ich ciało będzie wode traktowało jak intruza (za szybka zmiana) i zdechną szybko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”