Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomoc w identyfikacji braków mirko/nano pierwiastków

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
mieciu12
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:54
Imię: kamil
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Pomoc w identyfikacji braków mirko/nano pierwiastków

Post autor: mieciu12 »

Witam bardzo serdecznie !!!

Ostatnim czasy moje roślinki coraz bardziej marnieją.Czytałem trochę na ten temat,ale mam sieczkę z mózgu i wolę aby doświadczeni akwaryści mi doradzili.Podejrzenia z mojej strony padają na braki azotu,potasu magnezu i fosforu.
Przesyłam zdjęcia,aby pokazać w czym problem.

Parametry wody z 31 paź 2015r:
pH 7,4
GH 10
KH 6
Temp wody 25 C

Parametry wody z 26.05.2016r:
pH 7,4
GH 15
KH 7
Temp wody 26 C

Nawożę codziennie CO2 w płynie firmy planta gainer. I nawozu do roślin makro elementów również planta gainer ( stosuje się to do podmienianej wody).
Wcześniej w 2015 roku robiłem podmiany co 1 tydzień.Teraz w 2016r robię co 2-3 tygodnie.

litraż 112l światło 54w w tym 2x świetlówki t8 po 16 wat 1 i t5 24w (o świetle lekko różowym) obsada ryb 21 neonków czerwonych 5 molinezji black molly 2 pielęgnice ramireza i kakadu 3 kiryski panda i 2 kiryski.

Linki zdjęć : file:///C:/Users/Kamil/Desktop/DSC_0120.JPG file:///C:/Users/Kamil/Desktop/DSC_0123.JPG
file:///C:/Users/Kamil/Desktop/DSC_0122.JPG
file:///C:/Users/Kamil/Desktop/DSC_0121.JPG
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zdjęcia są do obejrzenia tylko na twoim komputerze. Proszę wgraj je na nasz serwer bo inaczej nikt ich nie zobaczy.

Instrukcja: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 853#264853
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

mieciu12 pisze:Podejrzenia z mojej strony padają na braki azotu,potasu magnezu i fosforu
Skoro jest takie podejrzenie to trzeba to zmierzyć Myślę ze koledzy z Mielca pomogą sprawę ogarnąć , a jak nie to zapraszam z wodą do Puszczy
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

W chwili obecnej mogę ci zmierzyć wszystko oprócz fosforu bo...się skończył. Jak chcesz oczywiście. Zdjęć niestety nie widać wieć warto byłoby je wrzucić bo może się okazać ze zdjęć damy rad. Planta Gainer mam dawki dzienne , wiem bo kiedyś sam stosowałem ten nawóz. Może być tak że jak dajesz tygodniowo to jest go mało. Dlatego najpierw proszę o jakieś zdjęcia zbiornika, a później coś wymyślimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”