Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Glony w nawozie

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Norek
Posty: 29
Rejestracja: 14 sie 2016, 11:40
Imię: Norbert
Lokalizacja: Tuchola
Akwarium: 120L
Płeć:

Glony w nawozie

Post autor: Norek »

Witam po raz pierwszy raz trafiłem na takie brudne sole po całkowitym rozpuszczeniu zaczęły pojawiać się jakieś kłaki tu macie link do zdjęcia http://m.fotosik.pl/zdjecie/d5db6d49509fd0a0
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Piszesz w tytule "glony". Glony raczej nie przechodzą z suchymi solami bo takiego środowiska nie przeżyją. oczywiście po rozcieńczeniu glony mogą się już rozwijać gdy coś było zanieczyszczone biologicznie. Tu nie problem - woda albo butelka i problem. Widzę, że butelka jest po mleku. Nawet po pobieżnym wymyciu może zawierać resztki tego mleka - białka. Białka ścinają się pod wpływem elektrolitów (tu - soli) i wypadają w postaci kłaczków.
Nie wiem jak jest u Ciebie - podaję tylko inne możliwości takiego stanu rzeczy zanim zacznie się palić na stosie sprzedawcę.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Norek
Posty: 29
Rejestracja: 14 sie 2016, 11:40
Imię: Norbert
Lokalizacja: Tuchola
Akwarium: 120L
Płeć:

Post autor: Norek »

Butelka jest po nestea i kiedyś rozpuszczałem w niej taki sam roztwór i było dobrze teraz trzeba było zrobić nowy i taki zonk.Rozumiem że można lać do akwarium taki nawóz ?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Myślę, że jak nie będzie widać aby to coś rosło to można lać.
Kolega z forum elbląskiego pisał kiedyś jak sypał do akwarium nawozy ogrodnicze i tworzyła mu się błonka na powierzchni. Poza tym nie widział różnicy w zachowaniu roślin.
Do soli są często dodawane środki antyzbrylające - też czasem mogą dawać dyskomfort w czasie obserwacji. Nie powinny jednak wpływać źle na nic.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Norek pisze:Butelka jest po nestea i kiedyś rozpuszczałem w niej taki sam roztwór i było dobrze teraz trzeba było zrobić nowy i taki zonk.Rozumiem że można lać do akwarium taki nawóz ?
Takich nawozów nie lej do akwa, jezeli te kłaczki sa w butelce to i na 100% beda w akwa, a to juz ani ładne ani potrzebne. :P
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Norek
Posty: 29
Rejestracja: 14 sie 2016, 11:40
Imię: Norbert
Lokalizacja: Tuchola
Akwarium: 120L
Płeć:

Post autor: Norek »

Wlałem do nowej butelki przez sitko i jest dobrze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”