Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

czy nawoz mikro zminia gh?

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
mts1002
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:10
Imię: Tomek
Lokalizacja: Białogard
Płeć:
Wiek: 42

czy nawoz mikro zminia gh?

Post autor: mts1002 »

Witam. Zauwazylem ze po dodaniu mikro po podmianie wody parametry wody zmieniły się z 10 niemcow na 14... wode z kranu mieszam z wodą destylowana w stosunku2:1 czyli zawsze otrzymuje wartosc okolo 10 stopni n. Teraz pierwszy raz po podmianie dolalem 5ml mikro tropical według zalecen producenta.I tu zaczely sie schody.... ponadto padla mi krewetka- nie wiem czy nie wszystkie.... pomoze ktos?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

skad twoje przekonanie że woda w kranie ma zawsze stałe parametry??? nawozy mikro nie powinny zmieniać gh a nawet jesli to w sposób nie mierzalny ( jesli dawkujesz zgodnie z zaleceniami)
mts1002
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:10
Imię: Tomek
Lokalizacja: Białogard
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: mts1002 »

Mierze co jakis czas parametry wody w kranie.Byc moze ze woda destylowana którą kupilem w sklepie wcale nie była destylowana...
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Nawozy mikro często zawierają magnez ale raczej nie w ilościach pozwalających na dużą zmianę gH. Nawóz Tropical jest nawozem rozcieńczonym więc nie ma strachu.
A może włożyłeś coś do akwa co zmienia parametry wody. Nie chce mi się wierzyć wypuścili aż tak "uszkodzoną" serię wody zdemineralizowanej. Już prędzej woda się zmieniła. Tu czasem też mają awarię chociaż skok musiałby być dość duży. Ponieważ demineralki pewnie już nie masz do zbadania. Sprawdź najpierw kranówę.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”