Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krzemiany w płynie nowy produkt dla krewetek, co sądzicie?

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Incognito: masz rację stabilizacja jest ważniejsza niż panujące warunki

dlatego staram się je od małego przyzwyczaić do mojej wody, które wcale nie jest taka zła, w kranie mam KH7-8 GH12-14 PH 7.6 oczywiście azot 0,000 minerały w normie TDS 350-400uS

myślę że dadzą radę, i jeszcze jedno nad czym myślę to wywalić podłoże aktywne dać niemieckie żwirkowe 0.7-1mm obojętne i do każdego baniaczka podpiąć CO2 w celu stabilizacji PH na poziomie 6.8-6.9

czas pokaże co z moich pomysłów pójdzie a co nie ...
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

przy kh powyzej 3 bedzie ciezko je utrzymac na dłuższą mete
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Inc0gnit0 pisze:przy kh powyzej 3 bedzie ciezko je utrzymac na dłuższą mete
ile razy by mi do Neo nie wpadł jakiś Crystal czy inna hybryda to żyje i ma się dobrze :) nie mówię, że tak ma być, ale mirek został uprzedzony o konsekwencjach jakie może nieść kranex dla krewet...ale...

No właśnie, mój kranex ma KH 5 GH 5 chyba że coś się zmieniło a dochowałem się w baniaku gdzie miały bły Velvety młodych Crystali/hybryd, które wylazły zza hamburga przy jego likwidacji (przy restarcie go nie ruszałem i przeżyły sobie restart i zmianę podłoża na neutralne za filtrem). Jest ich teraz setka i co najciekawsze, pojawiły się wśród młodych Taiwany które mają już ponad 1 cm. Leję tam cały czas kranówkę z podniesionym gh do 10-11. Velvety się nie mnożą...a hybrydo-crystale owszem ;)

Inco, Ty sam miałeś jaja u Crystali na kranie ;)
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

no właśnie,

wczoraj zrobiłem testy wody kran i okazuje się że przemyskie wodociągi walą w człona

miałem kiedyś KH=7 GH=14
po wczorajszych testach KH=10 GH=15/16 czyli totalna porażka

zmiany wody widać podczas kąpieli strasznie wysusza skórę
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”