Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Seachem Purigen a NO3

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Czyli jak to jest Przy aldehydzie redox rośnie czy maleje mierzony mv
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

sprawdź.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Sprawdzę ale nie dziś Ale coś mi nie pasuje Jak stosowałem gluta to redox z łatwością przekraczał 500 mV a teraz jak nic nie daje to nie przekracza 380
marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

Wrzuciłem do kubła ok. 125ml Purigenu, jako ostatni stopień filtracji. Wiem że może być mało, testuję min. wydajność. Drugie tyle czeka w szafce.
Baniak 250l brutto, NO3 między 10 a 20, wg testu kropelkowego Tropicala, załózmy że 14,patrząc na kolor testu.
NO2 zero.
NH3/4 - test mi się przeterminował chyba(4 lata ma), już po minucie kolor wykroczył poza skalę, czyli powyzej 5 mg/l.
Ryby żyją , kakadu pędzi gromadkę młodych od 3 dni, krewety i ramirezy na jajkach, więc się nie martwię. Kolcobrzuchy w dobrej formie, a podobno wrażliwe na amoniak.
Zobaczymy jutro co i jak.
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Odnośnie przeterminowania testów wody, mi test pH zooleka po roku pokazywał głupoty :)

Wrzuciłem do siebie purigen 250ml - baniak 250l. Z 50mg/l NO3, po jednej podmiance około 24l wody aktualny poziom NO3 to jakieś 20-30mg/l. Wydaje mi się że zbił go ale delikatnie. Natomiast poprawa klarowności wody jest zauważalna, aż się zdziwiłem że może być taka różnica :)
marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

24l podmiana i spadek o 20mg/l? W jakim okresie czasu? Sprawdź końcem marca czy się już do regeneracji nadaje, porównamy wynik.
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Źle to napisałem. Na początku zrobiłem dużą podmiankę, jakieś 75l, ale wtedy miałem b.wysoki poziom NO3. Podczas podmianki, wsadziłem do kubełka nową watę i Purigen. Zmierzyłem NO3, mniej więcej 40-50mg/l, ciężko dokładnie przy teście zooleka określić tą wartość więc piszę orientacyjnie.. Po 2 dniach, wymieniłem dodatkowo 24l i zmierzyłem NO3. Wyniosło mniej więcej 20-30mg/l..

Nie bardzo wiem jak mam sprawdzić czy już się nadaje do regeneracji. Na opakowaniu pisało że do pół roku powinien działać bez. Jak to sprawdzić? Zabrudzeniem wkładu?
marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

Tak, zmienia kolor na ciemnobrązowy.
Ed. A pół roku to można między bajki wlozyc.
Ed.2. Po 12h mogę powiedzieć: takiej wody jeszcze w akwa nie miałem.Nadal lekko słomkowy kolor, ale przejrzystość zauważalnie wzrosła. Zobaczymy czy będzie błona białkowa rano.
Jesli nie to jestem kupiony.
Ed.3.Purigen nie wciąga NO3 z soli, mierzę od 2 dni, i nie zauważyłem odchylow od normy.
Woda kryształ, jak włączam światło rano to muszę zbierać szczenę z podłogi, bo się jeszcze nie przyzwyczaiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”