Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Test Zoolek Fe

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Test Zoolek Fe

Post autor: Gdl »

Witam,

W marcu 2016 zakupiłem walizeczkę testów Zoolek'a, wszystko było ok dopóki nie wyciągnąłem jej dzisiaj od jakichś 5 tygodni nie używania.

Test na Fe:

Obrazek


Wygląda to jakby ktoś dodał do niego wody i rozmieszał, test jest mokry i spieniony. Uprzedam od razu że nie pomyliłem się i nie wlałem do niego wody.. Orientuje się ktoś jaką ważność mają te testy? Dlaczego się tak zrobiło :/
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Na części walizki (gdzie masz książeczki) w dolnym rogu z prawej strony powinna znaleźć się naklejka z terminem ważności. Ja żelazo mam do 11. 2017 i nie ma z nim problemu. Mam je gdzieś od sierpnia 2016.
I tak zwykle kupuje testy żeby miały ok 1,5 roku przydatności.
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Faktycznie jest ta data: 09.2017. Nie rozumiem stąd jakim sposobem to żelazo się już popsuło, wiem że jest silnie higroskopijne ale nie myślałem że przez zatkany korek i w zamkniętej walizce też może się tak zrobić..
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

U mnie kłopotu nie było chociaż walizka leży w pokoju z otwartmi dwoma baniakami także wilgoć jest w powietrzu... może korek był jednak nieszczelny? Ewentualnie można spróbować zareklamować u producenta.
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

Nie mam pojęcia co było nie tak. Napisałem całość sytuacji razem ze zdjęciami do firmy Zoolek, odpisali że przyślą mi nowy test na Fe ;) no i taką obsługę klienta to ja rozumiem.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Ja dziś chciałem zmierzyć koledze żelazo ze studni i mały zonk to samo proszek się skawalił jak by dostał wilgoci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”