Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Test Po4 Zoolek

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
IMBRYK
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2020, 14:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: 24l roślinne
Płeć:

Test Po4 Zoolek

Post autor: IMBRYK »

Witam serdecznie. Mam pytanie do was.
Zdarzyło wam się że owy test źle "działał "? Podaje co dziennie fosfor do wartości 1.5 ppm na tydzień .Robię sam ze soli. Po tygodniu mierze 0.25 , po podaniu mierze 0,25, zawsze 0.25ppm albo i 0 .Podłoże AS2+ pisze o tym bo to aktywne podłoże i może ono coś robi . W sensie że wchłania cały podany fosfor. Problemu zasadniczo z glonami nie mam zielsko rośnie. Tylko ten fosfor ?
Awatar użytkownika
DavyJones
Posty: 105
Rejestracja: 09 mar 2017, 8:44
Imię: Krzychu
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: plant 200, 72, 496
Płeć:
Wiek: 53

Post autor: DavyJones »

Podłoża aktywne, np AS II+, pochłaniają fosfor, przynajmniej jak są "świeże".
IMBRYK
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2020, 14:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: 24l roślinne
Płeć:

Post autor: IMBRYK »

No właśnie o tym czytałem. Sęk w tym że moje akwarium ma ponad dwa lata. Od początku tak się działo i nie przeszkadzało mi to ale teraz z ciekawości bo to trochę za długo trwa. no i jest deko upierdliwe w dobraniu odpowiednich stosunków azotu do fosforu. Jest na to jakiś sposób ?
szarlej
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 9:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: szarlej »

Jak nic złego w akwarium się nie dzieje to co się przejmujesz :) Zawsze też możesz sprawdzić test. Wlej określone stężenie PO4 do jakiegoś naczynia np 5 litrowej butelki i sprawdź czy wyszło tyle ile miało wyjść.
IMBRYK
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2020, 14:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: 24l roślinne
Płeć:

Post autor: IMBRYK »

Zrobiłem tak jak piszesz już dawno temu. Niby test jest ok. Gdzieś przeczytałem że ten test wyłapuje do 30min góra do godziny, najlepiej. Napisałem że problemu zasadniczo nie ma , bo tak jest ,ale czasami się zdarza mała pandemia. Na dzień dzisiejszy mam nieco glonów. Przede wszystkim na starych liściach i szybach. Takie drobne krótkie ciemno zielone niteczki.
nie jest to jakiś wielki problem ale lekko denerwuje.
Co do testu , to myślałem że może tak ktoś ma jak ja. Kupiłem teraz z JBL i zobaczymy. Czy test z rozkruszonym podłożem jest jakoś miarodajny ?
szarlej
Mecenas
Posty: 22
Rejestracja: 18 paź 2016, 9:15
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Post autor: szarlej »

Stosuję ten sam test i się sprawdza. Nie tylko do 30 minut ale nawet po kilku dniach od podania PO4 jest mniej więcej tyle ile powinno być przy uwzględnieniu tego co wlewam do akwarium,. Podejrzewam, zatem, że Twoje podłoże wciąż ciągnie fosfor.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”