Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak sprawdzić czy ceramika zatwardzi nam wodę?

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Jak sprawdzić czy ceramika zatwardzi nam wodę?

Post autor: maxio69 »

Hej.
Kupiłem ceramikę jak na foto. Chciałem sprawdzić w jakiś sposób czy zatwardzi wodę.
Zrobiłem taki test ale nie wiem czy jest on na tyle wiarygodny by nim się sugerować.
Do szklanki nalałem wodę ro. pH 6 kh gh 0-1 przewodność 4ppm
Do tej wody dałem 2 takie ringi i czekałem około 24h na wynik.
Po testach wyszło mi że woda w szklance miała pH powyżej 7,5
KH i GH było bez zmian, przewodność w granicy 30-40ppm.
Czyli że ta ceramika się średnio nadaje czy ja gdzieś popełniłem błąd?
Czy ona faktycznie aż tak podbija pH? Polewałem też ją octem ale nic się nie pieniło.
Obrazek
Łukasz
Mecenas
Posty: 231
Rejestracja: 26 wrz 2011, 18:26
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sokołów Małopolski
Akwarium: 300l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Łukasz »

Zatwardzać raczej nie zatwardza ale pH podbija. Ja ja od roku wyrzuciłem ceramikę z kubła właśnie przez podbijanie ph u mnie aż do pH8 a była to Sera Siporax. Zamiast ceramiki dałem gąbki ppi 10 ppi 20 i ppi 30 i filtr daje radę biologicznie. Jak będziesz kupował ceramikę to sprawdzaj czy jest napisane czy nie zmienia parametrów wody. Te ceramiki mają to napisane na opakowaniu Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere , Seachem Matrix, QualDrop HyperPore. Tą ostatnią właśnie kupiłem i czeka na włożenie do kubełka i test.
Łukasz
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Coś tam oddaje, ale przy butli CO2 i roślinniaku nie zrobi kłopotu. Taka mineralizacja wody. ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”