Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Woda dla dyskowców

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Woda dla dyskowców

Post autor: maxio69 »

Witam
Planuje start akwarium 300l z paletami.
Praktycznie akwarium stoi już zalane od ponad 3 tyg.
Wodę wymieniłem 30% już ze 4 razy.
Akwarium gołe Jedynie 5 roślin w kokosach.
Filtr hw 704 ceramika+matrix i wewnętrzny Aquael circulator 1000 z gąbka.
Teraz tak używam wody ro+mineralizator. Tak, że woda ma pH 6 kh1 gh 3 to jest woda do podmian i woda którą zalalem akwarium.
Woda w akwarium ma pH 6,8-7 kh2 gh 5.
Na pewno wkłady mi podbijają pH. Czy do takiej wody mogę wpuścić dyski a wodę którą będę stosował do podmian będzie mieć tak jak wyżej pH 6kh1gh3?
Czy jednak wywalić wkłady kupić nie wiem może sam matrix i jakieś gąbki i zalewać od nowa akwarium?
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Woda dla dyskowców

Post autor: Goran »

Zakładam, że dałeś coś na rozruch cyklu azotowego, bo o tym nic nie piszesz ? Zbadaj No3 i No2 bo w gołym szkle mógł Ci się jeszcze nie zamknąć.
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Re: Woda dla dyskowców

Post autor: maxio69 »

Goran pisze:
27 gru 2020, 8:40
Zakładam, że dałeś coś na rozruch cyklu azotowego, bo o tym nic nie piszesz ? Zbadaj No3 i No2 bo w gołym szkle mógł Ci się jeszcze nie zamknąć.
No2 i no3 na poziomie 0, NH3/4 poziom 0.
Na start jak i w trakcie podmian dawałem azoo nitraact + azoo nitripro.
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Woda dla dyskowców

Post autor: Goran »

Zerowe wartości to albo dobra, albo zła wiadomość:) w gołym baniaku bakterie mogły umrzeć z głodu:) nie ma z czego powstać No2 to bakterie nie mają czego przerobić na no3. Bo te 5 roślin coś tam zje ale ..... jest szansa, że cykl azotowy nie ruszył niestety.... miałem podobnie. Też wszystko było zerowe, ale było podłoże, korzenie, rosliny i pistia na tafli, która szamała całe No3. Bałem się wpuszczać ryb :) dopiero jak pojawiło mi się śladowe ilości No3 wpuscilem ryby. No3 teraz nadal mam zerowe, ale mam pewność że filtracja i bakterie działają.
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”