Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Rozpuszczanie CO2

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jaśko
Posty: 31
Rejestracja: 26 maja 2013, 16:49
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skarżysko
Płeć:

Rozpuszczanie CO2

Post autor: jaśko »

Wydaje mi się że ten dział jest odpowiedni dla mojego pytania.
Nie mam jakiegoś super akwarium roślinnego, a raczej rośliny w moim akwarium występują znikomo, za to krasnorosty mają się świetnie i mam już ich dość. Po obejrzeniu jednego z filmów na youtube oraz przeczytaniu kilku porad odnośnie zwalczania tych glonów postanowiłem wygrzebać z piwnicy zestaw CO2, który kupiłem okazyjne lata temu. Cały zestaw zakończony jest dyfuzorem ze spiekiem ceramicznym, ale ja postanowiłem na maksa wykorzystać CO2 wprowadzany do wody. Udało mi się oprzeć szklankę dnem do góry o rurkę wylotową filtru a końcówkę dyfuzora umieściłem w szklance. Szklanka częściowo znajduje się ponad powierzchnią wody. Wczoraj w czasie świecenia światła szklanka napełniła się CO2 do poły. Dziś nie podawałem CO2 butli a w szklance jest tyle samo CO2 co wczoraj tuż po zakończeniu podawaniu CO2. i moje pytanie: dlaczego CO2 ze szklanki nie rozpuszcza się w wodzie?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Rozpuszczanie CO2

Post autor: mazmaciek »

Bo jest za głęboka i jest słaby przepływ wody.
Poza tym ten sposób jest mało wydajny i wprowadzasz bardzo małe ilości co2, tak to można w 20 litrowym akwarium się bawić .
jaśko
Posty: 31
Rejestracja: 26 maja 2013, 16:49
Imię: Jacek
Lokalizacja: Skarżysko
Płeć:

Re: Rozpuszczanie CO2

Post autor: jaśko »

A jaki sposób - bardziej wydajny polecasz?
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Re: Rozpuszczanie CO2

Post autor: debrzyna »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”