Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Uzdatniacz wody RO domowej roboty

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Może zaczekajmy dłużej. Czasem rośliny reagują tak na znaczącą zmianę parametrów wody a jak widzę baniak ma 2 tygodnie. Często po ustabilizowaniu baniaka i rośliny zaczynają normalnie egzystować bez korekt nawożenia.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
MichalD
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2010, 17:48
Imię: Michał
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: MichalD »

chciałbym wysłać baniak na konkurs nano w lutym, więc jest mało czasu. Ale popalone stożki to nie jedyne objawy niedoborów/braków w akwarium więc coś na 100% jest nie tak.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Napisz dokładnie (może w nowym wątku) całą sytuację, tj. podłoże, światło, może jakieś parametry wody, obsadę, roślinność, nawożenie itd. Im więcej tym lepiej. Może uda się coś znaleźć innego i samo komponowanie wody z RO nic nie da.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
MichalD
Posty: 27
Rejestracja: 19 lis 2010, 17:48
Imię: Michał
Lokalizacja: Tychy
Płeć:

Post autor: MichalD »

wieczorem zrobię wątek w odpowiednim dziale. Uzdatniacz i tak spróbuję zrobić bo wolę nawozy, w których wiem ile czego jest.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Zrobiłem ten uzdatniacz już chwilę temu, ale zapomniałem się pochwalić ;] Mieszałem go w butelce po EC 0,5l więc na 400cm3 wody poszło:

MgSO4 x 7 H2O - 35g
CaCl2 x 6 H2O - 70g
NaHCO - 65g

1cm3 na 1l wody daje nam:
gH - 6,8 niemca
kH - 5,4 niemca

Na początku przy rozpuszczaniu związków wytwarzały się ogromne ilości gazów, ale po kilku godzinach się uspokoiło.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
gogi509
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:38
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dublin
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: gogi509 »

Ja rabię to jak w załączniku+chlorek sodu+micro...Wszystko rośnie pięknie.
raptem 14 pierwiastków :)
Podmiana 50% tygodniowo i pełne macro,pełne micro czasem coś od serca,więc bez Testów
Nie chce się wgrać,to podam parametry wody bazowej
Kh-4 gh-6
NO3 10
PO4 1
Mg 8
Cu 28
K 20
Siarczany 50mg/l
chlorki 5mg/l (chloreksodu)
+micro
Soli za 20zł starczy mi na rok w 100 i 30 litrach 50%p/tydzień
P.S.Czemu nie modę dodać kalkulatora Zulixa?

[ Dodano: 2011-03-31, 19:15 ]
comatose pisze:CaCl2 x 6 H2O - 70g
i co rospuściło się?
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Rozpuściło, osad się wytrąca bardzo szybko i trzeba konkretnie tym zabełtać przed użyciem.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

P.S.Czemu nie modę dodać kalkulatora Zulixa?
A o co chodzi?
Jeśli o grafikę to zablokowaliśmy załączniki. trzeba korzystać z wgrywajki, którą uruchamia się na samej górze forum.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
gogi509
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:38
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dublin
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: gogi509 »

U góry też pisze,że niedozwolony plik...Zulix to Twój kalkulator w world,dzie
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe"
A. Einstein
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Nie wiem, przecież był wgrywany tą samą metodą (może zgrałeś w najnowszej wersji której wgrywarka nie obsługuje). A najlepiej jak zrobisz Printscreen i zamieścisz jako obrazek. Często ludziom nie chce się otwierać Excella (bo w nim jest kalkulator).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

A u mnie nie chodzi niestety :(
Nie wiem co jest grane , ale nic ni ma , niestety :(
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

A w ogóle to zapomniałem możliwości, że może używasz jakąś "dziwną" przeglądarkę. Tu jest wyjaśnienie problemu: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=4446
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Re: Uzdatniacz wody RO domowej roboty

Post autor: cyklista »

comatose pisze:W sprzedaży mamy kilka gotowych uzdatniaczy wody RO, przeważnie do tanich nie należą ;] Możemy zaopatrzyć się też w samoróbkę uzdatniacza ze sklepu http://www.akwanawozy.republika.pl/ Pomyślałem sobie, że skoro robimy nawozy na własne potrzeby można też zrobić sobie taki uzdatniacz. W tym momencie używam tego proszku, ale chciałbym pobawić się sam w robienie tego.
Strona nie działa, ma ktoś inną lub jej kopie?
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
dzidek76
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2011, 21:07
Imię: Jacek
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: dzidek76 »

Dobry wieczór.
Od dzisiaj podziwiam to forum- jest przyjazne i rzeczowe. Świadczy o tym m. in. fakt, że poruszacie temat mineralizatora własnej produkcji.
Od niedawna nawożę akwarium solami i jestem zachwycony zarówno ceną jak i efektami. Na różnych forach próbowałem poruszyć temat produkcji mineralizatora, ale odpowiedzi zazwyczaj zachęcały do zakupu w akwanawozy.pl. Nie chcę snuć teorii spiskowych, ale niezbyt mi się to podoba.
Czy mógłbym prosić o pomoc w stworzeniu mineralizatora a la "biały V6"? Prosiłbym o poradę w jakich proporcjach rozpuścić sole i jak je podawać przy około 100l podmianach wody.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”