Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Preparat prawie że magiczny ale działa ;)
A korzystając z obecności kolegi z Aquatiki mam pytanko o środki wykorzystywane w oczku wodnym , czy mogą one znaleźć zastosowanie w akwarystyce bo ceny tych środków są znacznie niższe .
aquatika
Firma
Posty: 222
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: aquatika »

Rodman17 pisze: środki wykorzystywane w oczku wodnym , czy mogą one znaleźć zastosowanie w akwarystyce bo ceny tych środków są znacznie niższe .
Wiele produktów z tym że już od dawna ceramika , węgiel i zeolit na allegro jest rozważany z worków dedykowanych do oczka wodnego.
Praktycznie cała chemia na glony i do leczenia czy stabilizacji parametrów wody jest taniej tylko pytanie czy w akwarium zdążymy zużyć przed końcowym terminem przydatności i czy można zastosować przy skorupiakach jakie ostatnimi czasy są bardzo popularne w akwarium.
Sklep ON-Line www.aquatika.pl
Sklep ON-Line www.karpiekoi.eu - oczko wodne
Stacjonarnie na Reymonta 12 w Rzeszowie
Czynne: Pn-Pt 9.00-17.30
Sob. 10.00-14.00
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Dzięki za odpowiedź , ja dodam od siebie , że od tygodnia testuje u siebie środek TETRA Pond AlgoSchutz , w ramach totalnej walki ze sinicami .
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Re: Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner

Post autor: artur07 »

Trochę pobawię się w archeologa, ale nie chciałem zakładać nowego tematu :) Może uda się dostać odpowiedź :)
Czy ten produkt ma jakąś datę ważności? Ostatnio znalazłem u siebie otwarta butelkę, leżała nieużywana przez dość długi czas. Mimo, że nie ma na opakowaniu żadnych informacji odnośnie czasu zużycia trochę obawiam się wlac do akwarium.
Awatar użytkownika
Bastet
Posty: 374
Rejestracja: 31 sty 2018, 14:44
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: [128 l] [30 l]
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Re: Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner

Post autor: Bastet »

Z moich doświadczeń z tym preparatem wynika, że jest on bezpieczny dla życia w akwarium. O ile dobrze pamiętam, faktycznie nie ma terminu przydatności. Nie zauważyłam jakichś wielkich zmian czystości akwarium, ale na pewno nie szkodzi. Zawiera muł namorzynowy, zdaje się. A na fosforany jest "atrament" (Phos-Out) tej samej firmy, oba preparaty stosuje się łącznie dla optymalnych efektów przy nadmiarze PO4 w akwarium.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”