Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner

Wszystko na temat wpływu parametrów wody na obsadę roślinną i zwierzęcą i możliwości korekty wartości tych parametrów

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner

Post autor: Rodman17 »

Witam serdecznie . Chciałbym opisać swoje spostrzeżenia dotyczące stosowania preparatu Microbe-Lift Gravel & Substrate Cleaner , może się komuś do czegoś kiedyś przydadzą ;)
Swoje akwarium mam na bazie AS II , porośnięte zieleniną i z nie małą obsadą rybek. Po dwóch miesiącach po wystartowaniu z nowym szkłem , do szału doprowadzały mnie pływające non stop w wodzie syfki oraz zalegający w przedniej części akwarium muł i kupska. Przeczytałem gdzieś na forum , że istnieje właśnie takie ustrojstwo jak GSC a ponieważ uwielbiam wszelkie eksperymenty to je sobie zakupiłem . Zgodnie z zaleceniem producenta wlałem wskazaną ilość do akwarium , no i się zaczęło ... Żona żyć mi nie dawała przez dwa dni , zanim się woda nie wyklarowała i coś można było zobaczyć . Rzeczywiście tuż po wlaniu preparatu , woda zrobiła się całkowicie czarna i po malutku się klarowała. Po dwóch , trzech dniach woda zrobiła się kryształ , zniknął cały syf z podłoża . Wydaje mi się także , że filtr zewnętrzny tak jakby zwiększył swoją wydajność . Po tygodniu , w ramach eksperymentu powtórzyłem całą procedurę i tu już woda nie była tak czarna i wyklarowała się po paru godzinach . Czyli kolor wody uzależniony jest chyba od stopnia zanieczyszczenia wody.
Oczywiście dopuszczam też taką możliwość , że działanie tego preparatu sobie wmówiłem , bo w końcu jak zapłaciłem to musi działać ;) Dlatego też proszę o opinię innych użytkowników preparatu.
W każdym razie ja jestem zadowolony a oto chyba chodzi.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

obsada nie ucierpiała?
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Rodman17, to ciekawe co napisałeś pytanie czy ktoś jeszcze z tym eksperymentował? A mam takie pytanie jaka jest cena tego ile za ile? Może sam zrobię coś takiego u siebie i się podzielę bo też dno mam w kiepskim stanie....
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Powiem szczerze , że też miałem takie obawy. Ale pomimo dwukrotnego stosowania nie ucierpiała żadna rybka ani krewetka. Więc produkt jest raczej bezpieczny.

Damian , ja miałem szczęście i trafiłem na promocje w sklepie rośliny.akwariowe.pl , kupiłem 500 ml za 50 zł . Teraz widzę , że jest już po 65,61 zł czyli po promocji ;(
Cena więc nie jest mała ale dzięki Bogu dawkowanie całkiem rozsądne tj. wg producenta :
- do oczyszczenia podłoża z dużą ilością mułu należy stosować 10ml na 40l wody raz na tydzień - stosować do uzyskania zadowalającego efektu
- zapobiegawczo: aby utrzymać podłoże w czystości należy stosować 5ml na 40l wody raz w miesiącu.
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Zastanawiam się gdzie się podziały te zanieczyszczenia. Przecież nie wyparowały z akwarium.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

cena nie jest mała więc pozostaje mi standardowe odmulanie wężykiem ale zastanawia mnie teraz po poście donio co się z tym dzieje skoro woda jest czarna a potem się klaruje to tak jakby to znowu opadło chyba, że to jakoś się rozpuszcza? Ale jak? Ciekawe jak po wlaniu tego i odczekaniu tych trzech dni wygląda gąbka z filtra może tam warto szukać odpowiedzi?
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Donio , znowu muszę zacytować Producenta :
Niezwykle skuteczny preparat, przyspieszający biologiczny rozkład resztek organicznych osiadających na dnie zbiornika, które mogą zaszkodzić roślinom i zwierzętom. Gromadząca się materia organiczna ulega procesom degradacji, uwalniając do zbiornika szkodliwe gazy i związki chemiczne, mogące zagrozić życiu roślin, ryb i innych organizmów żywych.

MICROBE-LIFT GSC w naturalny sposób wspomaga rozkład osadów i mułu, ograniczając, a nawet eliminując przedostawanie się do wody toksycznych gazów i utrzymując ją w czystości. Preparat zawiera związki celulozy, wyselekcjonowane substancje organiczne przyspieszające rozwój mikroorganizmów oraz szczepy bakterii szczególnie skutecznych w rozkładaniu osadów materii organicznej.
Czy tak jest naprawdę nie wiem , ale u mnie zadziałało .
Dla jasności w żaden sposób nie reklamuje tego specyfiku , chce tylko podzielić i ewentualnie wymienić się swoimi spostrzeżeniami , bo z tego co wiem jest to nowy produkt.

[ Dodano: 2011-04-12, 14:59 ]
Powtarzam jeżeli chodzi o filtr zewnętrzny - kubełek to go nie otwierałem ale wydaje mi się , że zyskał na wydajności , zaś w wewnętrznym filtrze od razu wymieniłem fliselinę .
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Na zaprzyjaźnionym forum kilka osób to testowało: http://www.akwa.szczecin.pl/porady/grav ... -w-plynie/
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Czyli działanie tego specyfiku to nie tylko moja autosugestia ;)
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: sypki »

A mnie zainteresowało, że usuwa on fosforany. U mnie stężenie fosforu wciąż jest bardzo wysokie mimo trzech podmian tygodniowych po 50% i zerowego nawożenie nim. Może kiedyś spróbuje jak będzie to dla mnie problem, póki co nie jest więc nie będę eksperymentował.
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Kusi mnie by poczynić mały eksperyment i wlać GSC do czystej wody , jeżeli zabarwienie i tempo oczyszczania wody zależy od jej zanieczyszczenia materiałem biologicznym to ciekawe jak będzie to wyglądało w czystej wodzie. Chyba , że ma ktoś pomysł na inny eksperyment , ewentualnie gdyby którykolwiek z forumowiczów miał możliwości dokładnego zbadania ustrojstwa to mogę bezpłatnie z parę ml udostępnić ;)
aquatika
Firma
Posty: 222
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: aquatika »

Bardzo podobny opis działania ma produkt tetry do oczka wodnego.
http://karpiekoi1.home.pl/TETRA_POND_SEDIMENT_MINUS_300ML_SRZAPOBIEGGROMADZENIU_SIE_SZLAMU-180.html

Wydajność 300ml na 40 000L czyli wydajność większa około 33X.
Czy to samo nie wiem nie testowałem.
Sklep ON-Line www.aquatika.pl
Sklep ON-Line www.karpiekoi.eu - oczko wodne
Stacjonarnie na Reymonta 12 w Rzeszowie
Czynne: Pn-Pt 9.00-17.30
Sob. 10.00-14.00
Awatar użytkownika
Rodman17
Posty: 134
Rejestracja: 23 lis 2009, 12:48
Imię: Robert
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Rodman17 »

Rzeczywiście oba środki mogą mieć podobne działanie , no ale cena przemawia na korzyść Tetry . Niestety nigdzie w sieci nie znalazłem żadnych opinii na temat tego środka. Ale kiedyś pewnie trzeba będzie go przetestować ;)
aquatika
Firma
Posty: 222
Rejestracja: 13 paź 2009, 19:53
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: aquatika »

Tak to już jest że produkty dystrybuowane przez duże firmy albo są świetnie zareklamowane i sprzedają się masowo albo są zupełnie pomijane i kurzą się na półkach sklepowy.
Dla przykładu nawóz firmy TROPICA za którym stoją najdroższe rośliny wodne i hektarowe plantacje, kilkudziesięcioletnie doświadczenie jest dziś mniej znany i rozpoznawany jak nawozy Aquabotanique i każdej innej firmy z nawozami.
Wracając do tematu na pewno tetra dużo tańsza tylko jeśli to to samo to trzeba dobrze odważyć aby nie przedawkować bo 1g jest na 133l.
Sklep ON-Line www.aquatika.pl
Sklep ON-Line www.karpiekoi.eu - oczko wodne
Stacjonarnie na Reymonta 12 w Rzeszowie
Czynne: Pn-Pt 9.00-17.30
Sob. 10.00-14.00
Awatar użytkownika
daroo
Posty: 287
Rejestracja: 29 mar 2010, 21:27
Imię: Darek
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 240l,
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: daroo »

Rodman17 pisze:Kusi mnie by poczynić mały eksperyment i wlać GSC do czystej wody , jeżeli zabarwienie i tempo oczyszczania wody zależy od jej zanieczyszczenia materiałem biologicznym to ciekawe jak będzie to wyglądało w czystej wodzie.
A spróbuj (jak masz gdzieś taki przydenny syfek) odciągnąć go do jakiegoś zbiornika, tam to zalać i bynajmniej zobaczysz co się stało z syfem....
Swoja drogą ten preparat to jakiś Coperfield albo inny Harry Potter :)
daroo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemia wody ”