Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomysły co obfotografować pod mikroskopem

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
KuMaK
Posty: 337
Rejestracja: 29 lis 2009, 11:41
Imię: Rafał Maciaszek
Lokalizacja: Warszawa, Konstancin
Płeć:
Wiek: 31
Kontakt:

Post autor: KuMaK »

zulix pisze:Wiem, pisałeś kiedyś o kundlach :) i wiem, że to nie są prawdziwe babaulti. Dołożę cudzysłowy i będzie wiadomo o co chodzi.
Dzięki, ogólnie gratki za dział. :lol:

Zazdroszczę sprzętu ergh, czy byłaby możliwość porobienia fotek mszakom :) ?
Mi bedzie trudno sprzet tutaj znaleźć a w sierpniu prawdopodobnie w rzeszowie bede takze bym podrzucil po galazce i poprosiłbym o fotki, da radę ?
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
[center]Kumak Wie Lepiej ![/center]
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

KuMaK pisze:czy byłaby możliwość porobienia fotek mszakom
Nie wiem, czy u mnie się da. Pewnie leszcz prędzej będzie w stanie patrząc na jego poprzednie zdjęcia. Ja nie jestem w stanie dać powiększenia 4X, czy 10X jak on bo mi sama kamerka od razu powiększa 10X a minimalny obiektyw to 4X. No chyba, że da się wpakować jakąś inną kamerkę internetową do tych najmniejszych powiększeń. Za chwilę dam fotkę phenix'a i zobaczycie, że mogę zrobić zdjęcia już bardziej szczegółowe niż poglądowe. No chyba, że można zastosować jakiś patent, którego nie znam.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

zulix, ja mam propozycję tylko co by ktoś dostarczył okaz - rybka z "ospą" zarówno zdjęcia normalnie aparatem jak i wziąć ją pod mikroskop i przybliżyć trochę naszego "rozbójnika".
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tomasz Ja służę sprzętem, ale nie umiejętnościami. Przy chorobach to trzeba umieć przygotować próbkę do badań. Ja nie mam jeszcze takich umiejętności. Ale jakbyś chciał poćwiczyć (książki masz) to może ktoś by dostarczył okaz i zajrzałbyś do mnie to zrobilibyśmy sekcję i badania :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”