Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Te co gryzą i fruwają.....

larwa komara pod mikroskopem

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Te co gryzą i fruwają.....

Post autor: zulix »

Komary prosto z beczki :) czyli ich larwy. Przy okazji jest to bardzo dobry pokarm dla ryb. Z pożytkiem dla ludzkości łapcie te larwy dla rybek..... :P

Duża larwa się nie zmieściła w wizjer.
Głowa komara:
Obrazek
Duża głowa komara :P
Obrazek
Odwłok:
Obrazek
Oprócz płetw, którymi pomaga sobie larwa w pływaniu mamy tu też rurkę do oddychania tlenem atmosferycznym.
Ruchy larw są podobne do ruchów węża tj. zwijanie się i rozprostowywanie.

Filmy, niestety kiepskiej jakości bo mi "sterowanie" niezbyt wychodziło - prowadnice się "wygły" :) :
Duży komar: http://www.youtube.com/watch?v=PYY1UgNUTbY (stąd mało widać, bo słabo się mieści)
Mały komar: http://www.youtube.com/watch?v=AmziuO2Ten4 (druga połowa filmu dużo lepsza - na początku miałem kłopot ustawić).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

zulix pisze:Filmy, niestety kiepskiej jakości bo mi "sterowanie" niezbyt wychodziło - prowadnice się "wygły" :
Mi to nie przeszkodziło :) Wszystkie filmy oraz zdjęcia są odkrywaniem nowego świata, którego normalnie nie zauważamy :) Dla mnie wciągające :D
Awatar użytkownika
killer64
Posty: 404
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:02
Imię: Patryk
Lokalizacja: Leżajsk i okolice
Akwarium: 56/140/70
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: killer64 »

Jeśli ktos potrzebuje u mnie własnie odkryłem cała beczka jest zapełniona larwami
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”