Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mój zestaw do mikro

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Mój zestaw do mikro

Post autor: zulix »

Postanowiłem pokazać mój zestaw do mikrofotografii.

Widok pudełkowy:
Obrazek

W pracy:
Obrazek

Mikroskop po lewej wraz z głowicą kupiłem w teleskopy.pl i ma obiektywy 4X, 10X, 40X. Wraz kamerką która ma 10X mogę mieć więc powiększenia 40X, 100X, 400X.

Drugi mikroskop (stereoskopowy) moje dziecko ma już od 2 lub 3 lat bo zajmuje się kolekcjonowaniem minerałów. Kosztował coś z 70 zł. Okazało się, że ma okular standardowej średnicy i moja głowica pasuje. Mam więc II mikroskop do mniejszych powiększeń. Nie mam pojęcia jakie mogę mieć powiększenie na tym mikroskopie, pewnie 10-20X.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Samsung N130 ?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Samsung N130 ?
Dokładnie :D
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Tomasz Zawół
Posty: 77
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:

Post autor: Tomasz Zawół »

Jaka to jest kamera? Mam taki mikroskop, ale z kamerką chyba max 640x480 i jakoś nie widzą się te moje foty.
Tak normalnie jak zamontuję soczewkę Barlowa i lufe 4 czy 10 to widoki poprzez okular są super.
No i jeszcze czy uzyskujesz powiększenie max x1280? Bo u mnie szkło wchodzi w obiektyw :/
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ta kamera kosztuje w sklepie więcej niż sam mikroskop. Dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności wymieniłem starą na nową z niewielką dopłatą. Rozdzielczość mam 2048 do zdjęć i 640 do filmów. Tak więc jest idealnie.
Co do powiększeń to bez kamery się nie bawiłem ale wiem, że chodzi o obiektyw 40X. Niestety zwykle dotyka on próbki i jeszcze do tego jest za mało światła. Użyteczność tego powiększenia jest dla mnie bliska zeru.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”