Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

macro zdjecia z mojego zbiornika

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

napolleon
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2010, 14:58
Imię: Arek
Lokalizacja: stalowa wola
Akwarium: 400
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: napolleon »

Obrazek
napolleon
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Fajny byłby z tego kalendarz :P
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

No fotki fajne, fajne, ale mnie bardziej interesuje jakim ty to aparatem robisz te zdjęcia..??? :P
napolleon
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2010, 14:58
Imię: Arek
Lokalizacja: stalowa wola
Akwarium: 400
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: napolleon »

Nikon d300 do tego stało ogniskowy obiektyw 50 + lampa zewnętrzna sb900 + soczewka zrobiona ze starego obiektywu
napolleon
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Piękne potwory :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
kusay
Posty: 758
Rejestracja: 13 gru 2009, 19:08
Imię: Mirek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kusay »

nie wiem jak Ty to robisz( tzn znam użyty sprzęt :P ), ale to jest właśnie makro przez duże Z... oj sorki, M :D , takie mi się marzy :) , wiadomo dobry sprzęt bez umiejętności na nic się zda, te zdjęcia naprawdę są piękne ;) już staje się niecierpliwy co do kupna lustra widząc takie zdjęcia :)
napolleon
Posty: 25
Rejestracja: 28 gru 2010, 14:58
Imię: Arek
Lokalizacja: stalowa wola
Akwarium: 400
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: napolleon »

Jeśli chodzi o zdjęcia macro to moim zdaniem największy problem to głębia ostrości i światło. Jeśli mogę ci cos doradzić to przede wszystkim żeby uzyskać odpowiednia ostrość w większości kadru tzn. głębia ostrości, musisz użyć przesłonę minimum 12 [ja zazwyczaj stosuje 16] co wiąże się ze słabym światłem i wymusza używanie lampy błyskowej. Jeśli zaś chodzi o lampę błyskową to światło musi być dobrze rozproszone żeby obiekt fotografowany był równomiernie doświetlony . Cała reszta to godziny eksperymentowania z różnymi obiektami które rozproszą światło, a przy tym odpowiednio doświetla obiekt fotografowany . Oczywiście pomocne są soczewki macro i mieszki lub jeśli kogoś stać profesjonalny obiektyw macro. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania to z chęcią odpowiem
Pozdrawiam Napolleon
napolleon
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”