Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Do identyfikacji

Co kryje mikroświat akwarium...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Do identyfikacji

Post autor: Dżoena »

Pobawiłam się moim nowym nabytkiem. Wyłowiłam gada z akwarium i nie mam pojęcia, co to jest. Może macie jakieś pomysły? Zdjęcia może nie najlepsze- ale to mój pierwszy raz:

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Łojejku, brr, jakie to szpetne! Czy TO mieszkało w morszczaku?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

niestety, w paleciarni :( pojawiło się na szybie dopiero po zgaszeniu światła. W morszczaku mam takie, tylko 5-cio centymetrowe :P poluję na nie usilnie, ale podd mikroskop się nie nadają- za duże.
Jak złapię kolejnego- może jutro- muszę uchwycić główkę. To będzie istotne do identyfikacji
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Joasiu - szczerze życzę Ci sukcesu w polowaniu, bo to jest "złe" w morszczynie - to taki NOSTROMO. Za łeb drania i do "kosza". Nie wiele wiem z morszczyny ale to, że to drań to wyczytałem. Cierpliwości i powodzenia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
urquel
Posty: 293
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: urquel »

MI to wygląda na jakiegoś młodziutkiego wieloszczeta (eunice).Generalnie do powiedzmy 10 centów nie powinno być groźne. Ale w słodkim mi się takie "cuś" nie widzi bo i skala zwierzy mniejsza
póki co to 30 literków solanki i kilo skałki
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

urquel, wieloszczety to ja w morskim mam ( chyba te gady, o których mowa wyżej to właśnie one). W miarę możliwości złapania kolejnego osobnika będę wrzucać zdjęcia
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Robiłem już podobne gady, ale okazuje się, że diabeł tkwi w ogonie, tj. trzeba się pomęczyć i zrobić zdjęcie całości, choćby w segmentach. Czasem początek jest bardzo podobny a reszta ciała diametralnie różna.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Postaram się złapać dzisiaj, najpóźniej jutro nowego gada i zrobić fotki. Ogona oraz głowy
ODPOWIEDZ

Wróć do „W powiększeniu (makro, mikro)”