Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium YOKUCHI test

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: piotrko »

To by było piękne, gdyby taki przepis na hulające akwarium działał. Chyba to jednak jest podłoże zbijające parametry ( może być dobre pod krewetki :mrgreen: )
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: Jedzosław »

Ooo właśnie piotrko. Może bojki wpuszcze do ogólnego a tam puszcze jakieś krewetki :-)))
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: mazmaciek »

ja do akwarium dla bojka z microsorium i buckami też dałem aktywne, wywaliło takie nitki że po 4 miesiącach przesiadłem się na żwirek. takie aktywne to do roślinniaków z CO2 i mega nawożeniem
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: piotrko »

Ale takie aktywne pod rośliny powinno raczej coś oddawać chyba zamiast tylko zbijać a wygląda jakby na razie wchłaniało tylko, coś powinno się ruszyć. Wiem, że nic w przyrodzie nic nie ginie i zapewne w pewnym momencie to wybuchnie, ale nie o to chodzi. Może być to coś w rodzaju starego podłoża Benibachi tylko producentowi opis nie wyszedł.
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: Jedzosław »

No nie wiem piotrko czy ma co wybuchnąć. Podłoże ma dwa miesiące . Pierwszy miesiąc mało co nawoziłem a drugi wogule . A w akwarium jest 5 bojków i sporo roślin to wciągały wszystko na bieżąco. No ...... ale ja się nie znam na substratach , może se wybuchać . Bojki to pancerne ryby . Byle na suficie nie wylądowały jak jeb...........e 😆😅🤣
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: piotrko »

Nie, no chodzi mi o to że takie podłoże dla krewetek (Caridin czy Tajwanów) trzymało parametry przez rok, półtora i wszystko było pięknie, by po tym czasie zaczęło się masowe umieranie krewetek w "niewiadomych okolicznościach". Bo aktywne podłoże pod krewetki miało właśnie trzymać bardzo niskie, wręcz zerowe Kh a nie pamiętam które pierwiastki za Kh były odpowiedzialne. I niby oczywiście RO plus mineralizator Gh+ powinien wystarczyć, lecz przy wypieszczonych krewetkach bez aktywnego podłoża nijak to szło.
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: Jedzosław »

Wiem , wiem piotrko tak tylko z tym wybuchem żartowałem 😄
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: piotrko »

Rzuć jeszcze zdjęcie, bo ja mam takie zboczenie, że niektóre glony robią na mnie szczególne wrażenie i je lubię.
A w ogóle to roślinniaki to dla mnie czarna magia i im więcej wiem, tym mniej rozumiem.
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: Jedzosław »

Piotrko , już nie ma glonów . Przecież nie będę ich hodował. Wyciąłem . I teraz dodaje nawozy i zobaczymy co będzie

Obrazek[/URL
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: mazmaciek »

łoj malutko tych roślin jak na takie podłoże, powinno być obsadzone w 90%, zerknij sobie na moje stare tematy, zresztą jest tego dużo na tym forum
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: Jedzosław »

Czereone kudłate wyciąłem , coś tam też obciąłem krótko. No i zostawiłem plac na rozrastanie tych co są.
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: Jedzosław »

Aktualizacja ; minęło już 4 miesiące , akwarium istnieje dalej . Od ostatniego postu trochę go zaniedbałem ale od jakiegoś miesiąca zainteresowałem się nim na nowo . Oczywiście podmieniam wodę co tydzień .Zacząłem nawozić systematycznie . Glony zniknęły :-) Akwarium wydaje się OK. Poza tym bardzo jestem ciekawy co z tym wapniem i magnezem o których czytałem na forum roślinyakwariowe . Ktoś tam pisał że YOKUCHI pochłania i wyjaławia wodę . Dziś zbadałem Ca 30 ,Mg 9 . Od dziś też będę próbował nawozić VIMI tak jak w dużym akwaarium . Chcę sprawdzić jak VIMI daje rady bez CO2
piotrko
Posty: 53
Rejestracja: 02 lut 2013, 20:08
Imię: piotrek
Lokalizacja: Lesko
Płeć:

Re: Akwarium YOKUCHI test

Post autor: piotrko »

wyjałowić za dużo i na dłuższą metę nie da rady, bo gdzie by się to podziało?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”