Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Podłoże do krewetkarium

Jakie podłoże polecacie i dlaczego?

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Podłoże do krewetkarium

Post autor: crusta »

Powiedzcie jakie podłoże polecilibyście do krewetkarium i dlaczego właśnie takie. Przymierzam sie do założenia drugiego krewetkarium i zastanawiam się jakie podłoże do niego wybrać w obecnym jest AQUA-ART SUBSTRATE II+.
Co polecacie?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2009, 8:39 przez crusta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Zależy jaką roślinność chcesz hodować w krewetkarium. Jeśli mają to być mchy, to po co Ci takie drogie podłoże?
Jeśli miałyby być tylko mchy, to wybrałbym piasek, bo ładnie się komponuje z zielenią mchów.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

No ale cóź ważne są i parametry wody. co jeszcze oprócz piasku proponujecie, nie chce wpyszczac tylko Neocaridiny heteropody ale np jeszcze cos bardziej wymagającego dlatego podłoze jest dla mnie troche wazniejsze niz w przypadku kiedy bylyby w akwarium naprzykład tylko Fire Redy.
Co myślicie o tym? jakie macie podłoza wwaszyc krewetkariach i co w nich trzymacie?
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Co do parametrów, to możesz odpowiednie uzyskać też przez lanie RO, niekoniecznie podłoże nawozowe dla roślin. Jakiej wielkości masz akwarium? Co chcesz w nim trzymać prócz krewetek? jakie rośliny? Bo jeśli chcesz trzymać cristalki lub temu podobne...to napewno musisz obsadzić gęsto zbiornik, żeby młode miał gdzie się chować itp itd...Jeśli jednak już decydujesz się na podłoże nawozowe...to może ADA? teraz ASII kosztuje prawie tyle co amazonia(póki jest stara partai towaru, nowa na pewno będzie droższa)
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Zdecydowałem sie jakiś czas temu na ASII+ i zobaczymy co bedzie do tej pory trzymalem krewecie na tym podłożu i daje efekt, słyszałem dużo różnych opini na temat tego podłoża także wiele nie przychylnych ale osobiście polacałbym go innym pomimo swojej ceny. Teraz cana poszła w góre i to nie mało ale ja kupiłem jeszcze po starej, co do gatunków to nie bedą to tylko neocaridiny, planuje także kilka sztuk cristali

[ Dodano: 2009-03-03, 22:30 ]
Co by nie zakładać nowego tematu choc może i nie byłoby takiej potrzeby,mam takie pytanko, jakie jest wasze zdanie co do AquaArt Substrate II+, pytam bo jestem zadowolony z tego podłoża a nasłuchałęm sie (czyt.naczytałem na forach) jakie to niektórzy mają problemy ztym podłożem i wine zwalaja na substrat np.glony, co wy myślicie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”