Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie podłoże do akwa 200 l?

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

Jakie podłoże do akwa 200 l?

Post autor: lukasz »

Witam. Powoli zaczynam przegode z akwarystyka. Teraz mam 200 litrowe akwaruim. Zakupiłem nowe panoramiczne na zamówienie 70, 105, 60 wys.marzy mi sie roslinne akwarium. pomózcie mi zrobic na poczatek jakies podłoze. Mam hanza greean 11,6l i sporo czarnego zwirku o granulacji od 01-10. Pozdrawiam

Wydzielone z http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 004#130004 - zulix
Ostatnio zmieniony 19 lis 2012, 21:49 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Zdechłego kota. Trochę cuchnie, ale ładnie użyźnia.
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

Post autor: lukasz »

Napiszcie jak mozecie w jaki sposób go ułozyc Czy go płukac aby nie zmetnił wody>? Jakie nawozy stosowac? :podwójnie widzę:
polak.krk
Posty: 1181
Rejestracja: 13 lut 2012, 22:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków - Tas-Sliema
Płeć:

Post autor: polak.krk »

Lukasz, poczytaj i zaloz w odpowiednim dziale.
Zenon :roll:
carpe diem ;]
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Od administracji
Prosimy mimo wszystko dobry humor wykorzystać w odpowiednich działach a w pozostałych wobec osób o których wiemy, że mają poczucie humoru i dowcip nie będzie początkiem kłótni... Jeżeli taka nastąpi administracja wyciągnie konsekwencje wobec "podżegaczy".
================================================

Wracając do pytania to według opisu podłoże nie jest podłożem aktywnym. Stąd nawet dodatek ziemi jest lepszy niż nic. Ziemię pod żwir/bazalt też polecam do nauki. Podłoże - wypaloną glinkę można też dołożyć. Granulacja 0,1 - 10 to raczej mało przydatne do akwarium roślinnego.

EDIT: Oczyściłem od części śmieci
Ostatnio zmieniony 19 lis 2012, 21:46 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Zenonzlasu

Post autor: Zenonzlasu »

Może wyjaśnię: uprzednio pytanie było podpięte pod pytanie niejakiego Żabola, który chciał wiedzieć, co nietypowego dać na podłoże - pojawiły się propozycje w typie cegłówek, więc i kot pasował. Teraz, po wydzieleniu tematu, moja odpowiedź jest bzdurna - nie miałem na myśli nabijać się z lukasza - sorki :).
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

Post autor: lukasz »

Proszę opiszcie mi na początek jak mam zrobić podłoże z tego co mam? I czy ono będzie dobre? lub co jeszcze dodać i w jaki sposób to zrobić? Pozdrawiam.

Usunąłem chlew w poście - zulix
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 10:50 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zenonzlasu pisze:pytanie było podpięte pod pytanie niejakiego Żabola
Może i tak, ale dyskusja tam skończyła się prawie rok temu - wiem przeoczenie twoje ... W takich wypadkach lepiej jest zacytować coś aby było wiadomo do kogo się pisze.

Cegła wbrew twemu zdaniu nie jest pomysłem bzdurnym i tzw. "żwir dla kota", Arkada, Keramzyt a nawet sporo podłoży firmowych, nawet wspomniany Hanza Green należą dokładnie do tej samej kategorii produktów.
======
lukasz pisze:Prosze opiszcie mi...
Proponuję najpierw 1 cm ziemi. Może być do kwiatków, z ogródka bądź innej. Następnie posypujesz podłożem firmowym Hanza. Na koniec przysypujesz tak 3-4 cm żwiru. Najlepiej do rośliniaka aby żwir nie miał większych kamieni niż 4-5 mm. Optymalny to rzędu 2-3 mm.

================
lukasz pisze:zulix napisał/a:
..............
Prosimy nie cytować wypowiedzi do której się nie odnosisz... a jak cytujesz to nie jako cały post bo utrudnia to czytanie i zrozumienie tego z którym zdaniem dyskutujesz... Regulamin p. II.7.
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

Post autor: lukasz »

zulix pisze: Proponuję najpierw 1 cm ziemi. Może być do kwiatków, z ogródka bądź innej. Następnie posypujesz podłożem firmowym Hanza. Na koniec przysypujesz tak 3-4 cm żwiru ...
Witam. Dzięki za wstępne info. Ale ta ziemia to co ina mi da i w jakim celu mam ja zastosować? i jak czyścić to podłoże i czy woda nie będzie jakaś mętna czy brudna?
================
lukasz pisze:zulix napisał/a:
..............
Prosimy nie cytować wypowiedzi do której się nie odnosisz... a jak cytujesz to nie jako cały post bo utrudnia to czytanie i zrozumienie tego z którym zdaniem dyskutujesz... Regulamin p. II.7.[/quote]
===
Usunąłem totalny chlew z tego postu - zulix
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 10:53 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

lukasz pisze:zulix napisał/a:
Czemu ma służyć w/w post? Obok klawisza ("cytuj") masz klawisz (" ). Ten klawisz używaj po zaznaczeniu fragmentu tekstu który chcesz zacytować. Inaczej tekst jest kompletnie niezrozumiały co widać wyżej.
Prosimy o poprawienie w/w postu a wtedy usunę ten mój aby nie wprowadzać OT.
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

Post autor: lukasz »

zulix pisze:
lukasz pisze:zulix napisał/a:
Czemu ma służyć w/w post? Obok klawisza ("cytuj") masz klawisz (" ). Ten klawisz używaj po zaznaczeniu fragmentu tekstu który chcesz zacytować. Inaczej tekst jest kompletnie niezrozumiały co widać wyżej.
Prosimy o

poprawienie w/w postu a wtedy usunę ten mój aby nie wprowadzać OT.
Witam. Dzieki za wstepne info. Ale ta ziemia to co ina mi da i w jakim selu mam ja zastosowac? i jak czyscic to podłoze i czy wida nie bedzie jakas metna czy brudna?
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

lukasz pisze: Ale ta ziemia to co ina mi da
lukasz pisze:w jakim selu mam ja zastosowac
lukasz pisze:wida nie bedzie jakas metna
Twoje wypowiedzi są nieskładne, bez żadnych ogólnie przyjętych norm języka polskiego.
Popraw swoje pytania tak, aby były zrozumiałe. Zarejestrowałeś się niedawno, więc potraktuję to z przymrużeniem oka tym razem. O ziemi była cała masa tematów- wystarczy użyć opcji "szukaj":
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15705
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15433
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=8143
Jest jeszcze wiele innych.
Jak szukać- powiedziałam. Teraz poczytaj takie tematy. Jak będziesz już wiedział, czego nie wiesz- wtedy pytaj.
W regulaminie jest wzmianka o takich sytuacjach:
II. Pisanie w każdym miejscu forum (również w korespondencji prywatnej oraz SB)
...
...
...
...
5. Zalecane jest sprawdzenie, czy dany problem nie został już wcześniej poruszony na forum. Nowy temat, który obejmuję sprawy o których właśnie toczy się dyskusja może być usuwany. Dublowanie tematu, np. w różnych działach jest zabronione.
...
7. Cytowanie czyjejś wypowiedzi powinno być krótkie - dotyczące wyłącznie fragmentu do którego chcemy się ustosunkować.
Pamiętaj, że łamanie regulaminu kończy się ostrzeżeniem
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

podłoze

Post autor: lukasz »

Dżoena pisze:...Twoje wypowiedzi są..........<ciach>................
Pamiętaj, że łamanie regulaminu kończy się ostrzeżeniem

Czyli jak tu pisać i pytać o cokolwiek?

Usunąłem totalny chlew z tego postu - zulix
Ostatnio zmieniony 24 lis 2012, 10:56 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

lukasz pisze:Czyli jak tu pisac i pytac oco kolwiek?
Pisać zgodnie z regulaminem i reagować na sugestie administracji. Po to ona jest aby wszystkim "w ostatecznym rozrachunku" było lepiej. Gdy każdy przestrzega reguł to ludziom ogólnie się lepiej czyta.

Twoje posty cytujące np. 2-3 ekrany z innych postów, co gorsze z wpisaniem treści swojego listu w cytat tego nie spełniają. Podałem Ci jak się cytuje i regulaminowo i technicznie więc poza lenistwem nie znajduję innego wytłumaczenia, że nadal robisz źle. Ostatni raz piszę o punkcie II.7 regulaminu, który jeśli złamiesz jeszcze raz to dostajesz ostrzeżenie.

Co do wątków opisujących ziemię to koleżanka dla pomocy podała ci kilka z którymi możesz się zapoznać. Jeżeli będziesz pisać ładnie i składnie to i chętni do odpowiedzi się znajdą. Nie każdy ma ochotę się męczyć i wyłapywać 1 twoje zdanie na 3 ekrany nie wiadomo czego aby się dowiedzieć o co ci chodzi.
lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lis 2012, 13:06
Imię: lukasz
Lokalizacja: kraków
Akwarium: narozne panorama
Płeć:

Post autor: lukasz »

Nadal nie wiem jak mam to zrobic. Napiszcie jak mozecie dokładnie jak mam zrobic w miare dobre podłoze do roslinnego akwarium. Wyzej napisałem co juz mam. Martwi mnie ta ziemia. co ona mi da i czy nie bedzie mi brudzic wody? Jak ja przygotowac do tego. I jak pózniej czyscic dno. Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 12:31 przez lukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”