Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

cynamon spożywczy a akwarystyczny

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
cyklista
Mecenas
Posty: 2101
Rejestracja: 11 paź 2011, 14:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l i inne
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: cyklista »

Gwarancję dadzą taką jaką można dać np. przy akwarystycznym -"nie stosowano żadnych dodatków w procesie przetwórstwa", albo dla spożywczego "spełnia normę dla żywności" czyli może zawierać wszystkie spożywcze dodatki dla ludzi nietrujące a dla ryb zabójcze. Z tym też może się wiązać zawartość olejków - inaczej musimy suszyć i dokładniej coś naturalnego i trzeba dobrze pilnować warunków żeby pozbyć się nadmiaru wody a nie stracić olejków.

To są tylko takie moje gdybania i przypuszczenia bo nie znam dokładnej procedury pozyskiwania surowca oznaczonego "akwarystyczny" ani dokładnej oznaczonego "spożywczy" i pewnie żaden producent tego nie zdradzi. Więc pozostaje tylko to co robimy do tej pory. Jeden używa tylko markowego znanej firmy bo się na nim nie zawiódł. Drugi używa spożyczego bo też się na nim nie zawiódł.

Tylko że cynamon spożywczy kupowany przez Piotra w UK nie jest takim samym kupowanym przez innego Piotra w biedronce, a cynamon firmy AKWA jest taki sam (przynajmniej w teorii) niezależnie od miejsca zakupu.
Markiz

Post autor: Markiz »

co do producentów to się zgodzę :) nikt nie sprzeda a że pracowałem w kilku fabrykach to wiem jedno - często gęsto pakuje się ten sam produkt a różni się tylko nalepka i właśnie za nalepkę płacimy (bo zamiast tesco naklejono firmę x czy zmieniono opakowanie na ładniejsze) i tak widzę osobiście sprawę z korą cynamonu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”