Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomoc przy wyborze korzenia

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AlberT
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2013, 13:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 34

Pomoc przy wyborze korzenia

Post autor: AlberT »

Witam serdecznie,
Wspolnie z zona doszlismy do wniosku ze jednak zalozymy krewetkarium. Baniak juz jest ale nie mozemy zdecydowac, ktorzy korzen bedzie pod krewety najlepszy. Wielkosc akwa to 25l (40x25x25). Na korzeniu będą mchy, mikrozoria i chyba tyle (moooze anubias). Kazdy z nich wielkoscia pasuje, tylko zastanawiam sie ktory najlepiej będzie wyglądał wizualnie po obsadzeniu. Osobiście najbardziej podobaja mi sie takie z duza liczba odnóg ;p Doradzi mi ktoś, kto dłużej się tym zajmuje? :) Czekolada za dobra dorade ;p

<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 20:41 przez AlberT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Najlepiej rozgałęziony korzeń red moor. U mnie wyglądało to tak:

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... c&start=90

stronę wcześniej jest jeszcze nie obrośnięty. Gdybym miał wybrać któryś z tych trzech to zastanawiałbym się pomiędzy pierwszym a ostatnim. Ale nie doradzę który bo nie mam takiej wizji jakby to wyglądało z tym czy tym musiałbym to zobaczyć w akwarium ;)
Alex89
Posty: 32
Rejestracja: 30 maja 2013, 22:07
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: Alex89 »

Powiem ci te 3 korzenie nie za bardzo do krewetorium gdyż są zbytnio za duże do 25l baniaka . Lepiej mniejsze wsadzić korzenie niż takie wielkie , takie wielkie to można dać to większego baniaka niż do 25l i dla krewetek .

Kolega UP ci napisał jaki najlepszy korzeń jest też do krewetek .
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

mi się najbardziej podoba korzeń ostatni - ale to jest tylko moje zdanie, też nie za bardzo potrafię sobie wyobrazić który by był najlepszy w akwa. Jakbym miała w sklepie taki wybór to wygrałby ostatni ;)
Pozdrawiam - Kaśka
Alex89
Posty: 32
Rejestracja: 30 maja 2013, 22:07
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: Alex89 »

kosteczka, Korzeń fajny tylko jak autor tematu wsadzi go do akwarium 25l to nie będzie zbytnio miejsca . Jeszcze zależy jakie krewetki chcesz trzymać .
Awatar użytkownika
AlberT
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2013, 13:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: AlberT »

Krewetki RC będą a moją wizja było to, aby właśnie cały korzeń zapełniał praktycznie całe akwarium, na trawnik będzie glossostigma, prawdopodobnie w ogóle bez łodygowców. To bedzie praktycznie moje pierwsze akwarium (obecne 25l mam zrobione na szybko bo dostalem bojownika w kuli i musialem go pzeniesc), dlatego wlasnie zawsze chetnie czytam rady.

Poczytam oczywiscie o tym korzeniu red moor. A czy przy wyborze osatniego po delikatnym doszlifowaniu nie bylby dobry? Wymiary korzenia to dlugosc 33, szerokosc 21, wysokosc 27 wiec i tak pewnie bym musial go troche przerobic.
Alex89
Posty: 32
Rejestracja: 30 maja 2013, 22:07
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: Alex89 »

AlberT, Zawsze możesz go dać i jakiś mech na nim dać i to będzie nawet fajnie wyglądało , tylko to prawie cały akwarium zajmuje a gdzie filtr gdzie grzałka , co do tej grzałki to nie musisz dawać zależy jaką temperaturę masz w mieszkaniu ja mam 34l akwarium w nim są same krewetki i w niej nie mam grzałki tylko filtr trochę korzeni i dużo mchu :) :) :) . Tylko co do tych krewetek Ret Cherry to bardzo szybko się rozmnażają ja mam ich około 200sztuk już :) jak nie więcej :) :) bo no stop się kocą i polecam filtr kaskadę lepsza ta kaskada jest dla krewetek .
Awatar użytkownika
AlberT
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2013, 13:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: AlberT »

Teraz jeszcze na szybko pytanie, czy 30zł z dostawą to dobra cena jak za takie korzenie? Czy na rzeszowie będzie można znaleść w podobnej bez zamawiania na internecie?
Korzeń potrzebny "na już", dlatego albo wieczorem zamówie, albo jutro pojade na Rzeszów ale nie wiem czy warto bo w NIKA Zoo ceny od 80zł się zaczynały korzeni...
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Korzeń fajny tylko jak autor tematu wsadzi go do akwarium 25l to nie będzie zbytnio miejsca
dlatego zaznaczyłam " Jakbym miała w sklepie taki wybór to wygrałby ostatni "
To zależy co chce uzyskać , ja mam np takie coś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0
i jak dla mnie jest ok. Natomiast następna kosteczka moja będzie już dużo dużo bardziej uboga w korzeń. Więc jeśli ma plan żeby korzeń zajął akwarium to po przycięciu go może być fajnie. Jeśli chce więcej przestrzeni to wiadomo że żaden z tych korzeni się nie nadaje. Ale to już jego wybór.

[ Dodano: 2013-07-01, 15:58 ]
w aquatice warto zobaczyć. kiedyś byłam to ceny nawet całkiem całkiem były. nie wiem jak teraz.
Pozdrawiam - Kaśka
Awatar użytkownika
AlberT
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2013, 13:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: AlberT »

Dzieki kosteczka, na pewno zadzwonie i zapytam sie czy cos maja. Nie wiem jak wasze doswiadczenia z takimi korzeniami na caly akwarium, ale wlasnie taka mialem wizje. Chyba ze wybrac pierwszy i wtedy bedzie latwiej ewentualnie przyciąć koncówki jak będzie za duży, bo są sporo węższe?
Awatar użytkownika
kosteczka
Posty: 1957
Rejestracja: 09 sty 2013, 22:23
Imię: Kasia
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 200l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kosteczka »

Jeśli masz w domu te korzonki to nie widzę problemu żeby poprzycinać i sprawdzić jak to będzie wyglądało. Jeśli Ci nie będzie odpowiadało to można się zdecydować na kupno. Z tego pierwszego - tak jak mówisz - można poprzycinać więcej i może być dużo mniejszy ten korzeń. A nie zaszkodzi spróbować ;)
Jak chcesz mech to mam trochę, więc się mogę podzielić ;) Ale jak najszybciej trzeba odebrać bo nie wiem ile będzie stał :/
Pozdrawiam - Kaśka
Alex89
Posty: 32
Rejestracja: 30 maja 2013, 22:07
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć:

Post autor: Alex89 »

Jeśli masz te korzenie w domu to tak jak napisała kosteczka, zawsze korzeń można przyciąć i sobie go samemu dopasować .
Awatar użytkownika
franz
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2012, 21:55
Imię: franz
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 160l, 40l, 30l
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: franz »

AlberT, z tego co pisałeś, to pracujesz w galerii rzeszów (małe litery celowo napisałem :) ) to w przerwie przejdź się do zoologa na -1. Tam mają chyba największy wybór korzeni i ceny całkiem fajne.

A i obsługa na tyle miła, że jak byłem u nich korzeń kupować to rozpakowali kostkę z półki i mogłem sobie korzeń po przymierzać :)

A co do wielkości korzenia, to kwestia gustu 8), ja w kostce miałem pierwsze korzeń wielki (wszedł na wcisk) - wyglądał fajnie, ale krewetek wcale widać nie było. Teraz mam mniejszy i jest dużo lepiej :lol:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19961

To, co zdarzyło się raz, może nie zdarzyć się już więcej. Lecz, To, co zdarzyło się dwa razy, zapewne zdarzy się i trzeci...
Awatar użytkownika
AlberT
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2013, 13:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: AlberT »

franz, zrobię dokładnie tak jak mówisz i na pewno przymierze bo faktycznie taki na wcisk jak zarosnie może nie być az tak ciekawie jak mi sie wydaje :D

W galerii Millenium, ale faktycznie tam w sklepie w "rzeszów" (małe litery rowniez celowo ;p) jest super obsługa (cały baniak tam kupilem, wszystko fajnie doradzili)

[ Dodano: 2013-07-02, 18:54 ]
Korzen kupiony, dzieki wszystkim za pomoc :) Rady bardzo sie przydaly :)
Awatar użytkownika
akwarystyczny24
Firma
Posty: 293
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:33
Imię: Zespół sklepu
Lokalizacja: Świdwin
Płeć:

Post autor: akwarystyczny24 »

Podczas doboru korzenia do akwarium warto uwzględnić kilka czynników,jak chociażby jego wymiary,pojemność- to te najbardziej istotne. bez takiej wstępnej przymiarki ani rusz,bo potem będą tematy z niezadowolonym Użytkownikiem i korzeniem wystającym poza akwarium:)
http://www.akwarystyczny24.pl/
Największy, Specjalistyczny Sklep Akwarystyczny
Oferujemy Akwamonety, Akwaloterię, Rabaty 24%, Wysyłkę 24H i 5000 produktów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”