Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

AquaArt AquaSubstrate II - opinie i uwagi (rzefa)

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

akwaolsztyn
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:56
Imię: jacek
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: akwaolsztyn »

no tak tylko wzrost kosztów o 50%, ASII+ 10,8kg ~ 100zl , AA New 9L ~ 150zl
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

i podłoże działa 100% dłużej a używa go możesz 200% dłużej.
Chcesz wymieniac podłoże za pół roku?
Sprzedam Krewetki!
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ja mam Adę 'z demobilu" od takich kolegów j.w. co zmieniali podłoże gdy przestało działać. Wtedy płaciłem 50% ceny a do akwarium roślinnego było jak znalazł. Czas zachowania struktury w akwarium Ady jest wiele dłuższy niż AS a żyzność przestaje mieć znaczenie w akwariach roślinnych - i tak nawozi się wodę.
Oczywiście AS jest dobre ale ma tę wadę, że szybciej niż Ada się "rozsypuje", czyli robi z niego muł. Pewnie za dużo akwariów nie widziałem i pewnie dlatego nie widziałem akwa na AS2 powyżej ok.2 lat. Przypuszczam, że kolega może mieć rację choć tak długo Ady nie mam.
Panda pisze:podłoże działa 100% dłużej a używa go możesz 200% dłużej.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
maxio69
Mecenas
Posty: 922
Rejestracja: 04 sie 2013, 22:11
Imię: Piotr
Lokalizacja: Przeworsk/Mirocin
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: maxio69 »

Szkoda, że Pro Soil już nie ma też świetne podłoże z tego co mi wiadomo.
Na tę chwilę ja bym kupował ADA odłóż trochę więcej kaski i kup sobie Amazonie New.
akwaolsztyn
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:56
Imię: jacek
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: akwaolsztyn »

jeśli chodzi o cenę do długości użytkowania to zgadzam się w 100%. Problemem jest jednak ciągły wzrost kosztów, a czeka mnie w bardzo krótkim czasie wymiana całego oświetlenia, bo pokrywa, tj. wewnętrzna część gdzie schowane są elementy elektryczne się rozpada ( pokrywa fabryczna z jakiegoś zestawu). I moje pytanie czy warto jest inwestować w dobre, drogie podłoże kosztem oświetlenia? (swietlówkiT8 2x18W mające 8 lat :D :D) chyba, że wziąłbym te podłoże a zjechał na kosztach wmonotowując w pokrywę naświetlacze led 2x10 W i 1x 20W typu: http://allegro.pl/30-halogen-led-reflek ... 63019.html
Awatar użytkownika
Panda
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2012, 17:14
Imię: Jarek
Lokalizacja: :)
Płeć:

Post autor: Panda »

i tak będziesz musiał wymienic podłoże.
Zamiast oszczędzac poczekaj.
Sprzedam Krewetki!
akwaolsztyn
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:56
Imię: jacek
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: akwaolsztyn »

Planuje obok zbiornika na ADA New zrobic drugi zbiornik identyczny na ziemi ogrodowej i porównać efekty. Pewnie gdzies padło to pytanie, lecz nie mogłem się dokopać. Zatem, czy ziemie ogrodową płuczecie przed położeniem ?
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

akwaolsztyn, nie ;)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

akwaolsztyn, niektórzy prażą ziemię w piekarniku. Ja stawiałem na ziemi z ogrodniczego i sypałem prosto z worka.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

ludzie robia z ziemią różne rzeczy - jest np. temat na forum pod nazwą chyba "mineralizacja ziemi" - to takie dojrzewanie. Inni prażą aby pozbyć się robali. Przez kilka lat miałem z 5baniaczków na różnej ziemi i wydaje mi się, że wstępne jej przygotowywanie nie ma większego sensu poza może ujednoliceniem i ewentualnym wywaleniem śmieci.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
akwaolsztyn
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2014, 22:56
Imię: jacek
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Post autor: akwaolsztyn »

dzisiaj rozmawiałem z właścicielem akwarystycznego sklepu internetowego i powiedział, że najlepsze na razie na rynku podłoże to podłoża seachem. Czy mieliście z nim już do czynienia?
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Następny temat który odkopię
Panowie mam trochę tego podłoża i mogę mieć kilka litrów więcej ,jedne używane 1-2 mies ,inne może z 4-5 mies
Ostatnio nachodzi mnie na Crystale raczej podstawowe odmiany ,nic szczególnego ,czy jest możliwość postawienia na tym podłoży 2 kostek 30x30 z Crystalami ? Podłoże ,jakiś korzeń ,głównie mech nic więcej nie przewiduję ,krewetki i finito
Co sądzicie na ten temat ?
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Na tym podłożu możesz postawić krewetki, podstawa jaką tam wodę będziesz lał? Jak crystale to pewnie przydałoby się co2 podawać dla zakwaszenie wody bo to podłoże chyba zbytnio nie zbija pH.
Postawiłem u znajomego krewetkarium na takim podłożu tylko drobniutkie i jasno brązowy kolor ale neocardiny i wyniki są rewelacyjne, bardzo im spasowało to podłoże .
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Co2 będzie ciężko podawać ,bo za daleko od butli a na drugą butle to mnie nie stać
Lał będę Ro + pewnie jakieś uzdatniacze żeby dobrze z parametrami wyjść :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”