Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ocena mojego podłoża podżwirowego

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
romandorian
Posty: 26
Rejestracja: 05 paź 2013, 12:34
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Jawiszowice (Małopolska)
Akwarium: 112 l
Płeć:
Wiek: 39

Ocena mojego podłoża podżwirowego

Post autor: romandorian »

Moje pytanie być może , już za późno w celu korekt dotyczących zmiany podłoża ponieważ te podłoże już u mnie funkcjonuje w akwarium. Pytanie zasadniczo po to aby dowiedzieć się od was bardziej doświadczonych akwarystów czy moje łączenie dwóch substratów jednego roślinnego a drugiego typowo pod żwirowego było i będzie efektywne i skuteczne dla moich roślin. A więc przechodząc do sedna rozsypałem około 3 cm warstwy na powierzchni około 80*28 cm dwóch substratów , warstwa ta składa się z tetra plant complete substrat opakowanie 2,8 kg plus 8 litrów mniej więcej 4 kg Fluval Startum Substrate ( typowo powierzchniowy roślinny substrat ) . Mieszanka ta jest przykryta ponownie mieszanką piasku i żwirku kwarcowego ( 2 * biały , w uziarnieniu kolejno piasek 0-1 mm oraz żwir 1-3 mm). Grubość warstwy kwarcu około 4 cm przód do 7 w tyle. Na tym podłożu rosną 2* Żabienica Rose, 2* Żabienica Kaliebe, 1* Żabienica Red Flame oraz delikatne trawnikowe jak eleocharis zwany ponikłem igłowatym oraz żabienica delikatna vel tennelus. Proszę o wasze sugestie, porady , oceny , ewentualne korekty bez możliwości restartu :) Dziękuje.
BART
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”