Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

zmiana podłoża / kiedy wpuścić krewetki

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelasia4444
Posty: 110
Rejestracja: 03 sie 2013, 19:34
Imię: Betty
Lokalizacja: Podkarpacie/Krosno/Zręcin
Akwarium: 30 l i 126 l
Płeć:

zmiana podłoża / kiedy wpuścić krewetki

Post autor: pelasia4444 »

Szukałam na forum, jakoś nie znalazłam odpowiedzi więc zakładam nowy temat. Zamierzam zmienić podłoże z bazaltu na żwir kwarcowy czarny. Zaleję to oczywiście wodą z dojrzałego już akwa. Po jakim czasie mogę wpuścić do niego Sakury?
Markiz

Post autor: Markiz »

Od razu jeśli to ta sama woda, ten sam filtr a kwarc dobrze wypłukany.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Ja bym się nieco bał wypuszczać odrazu bo ryzyko jest zawsze, owszem użycie tego samego filtra i wody minimalizuje je ale pamiętajmy ze krewetki są jednak dość wrażliwe i tutaj należałoby zachować ostrożność. Można dodatki wzbogacić wodę przy użyciu odpowiednich preparatów
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Markiz

Post autor: Markiz »

Bez przesady-operacja nie bardziej groźna jak podmiana 20% wody :P
a dodatki zawsze można jakieś użyć
Awatar użytkownika
tomeksup
Posty: 959
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Akwarium: 128l
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: tomeksup »

Zawsze uczono mnie, że kwarc jest biały. Czarne to nie kwarc. Chyba, że kwarc dymy, ale to zbyt drogie na podłoże w akwarium.
Markiz

Post autor: Markiz »

a w dzisiejszych czasach czarne to może być i kwarc-ja sam nie wiem co mam w 375...
czarne i fajne - ale zmiana podłoża wracając do meritum jeśli następuje na obojętnym podłożu to straty 10-35% wody więc zwykła podmianka w sumie - gdyby to było podłoże aktywne to rozumiem żeby się parametry ustabilizowały
z resztą po podmianie podłoża aktywnego okazuje się że woda jest na pH 6-6.5 i jest stabilnie na nowym podłożu jeśli przekładać na tylko taka zmianę ( sprawdzone empirycznie)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”