Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Korzeń przecięty na 2 części

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Korzeń przecięty na 2 części

Post autor: artur07 »

No właśnie mam takie pytanie. Jakiś czas temu kupiłem sobie korzeń do akwarium. Korzeń już spreparowany, namoczony i tonący. Jednak okazało się że jest on za duży do mojego zbiornika. Postanowiłem go przeciąć na 2 części. Korzen( a w zasadzie korzenie) znów trafiły do moczenia. Dziś miałem go kłaść do akwarium tylko zastanowiła mnie jedna rzecz. A mianowicie jak dotknąłem tej części co było cięte to jest ona tak jakby lepka, a jak później chce się rozetrzeć palce to właśnie lepią się do siebie.
I tu jest moje pytanie czy ktoś wie co to może być? I jak się to ma do umieszczenia korzenia w akwarium?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Najprawdopodobniej żywica. Co do jej wpływu zdania są podzielone jedni uważają że rybkom szkodzi inni że nie. Sam miałem korzeń sosny i było ok.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
artur07
Posty: 293
Rejestracja: 12 lis 2009, 13:48
Płeć:

Post autor: artur07 »

Też mi się wydaje że to żywica. Jak korzeń był cały to nie było nawet śladu, a teraz coś tam jest. Myślę że gdybym nie przecinał korzenia to bym go włożył, a teraz się zastanawiam.
Awatar użytkownika
Cris
Posty: 739
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:28
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Mirocin
Akwarium: 720 +25+10
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Cris »

wkładaj do akwa i obserwuj co się dzieje- ryb nie wytłuczesz w ten sposób.
Jak będzie coś nie tak to zauważysz to.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=7999- tak było kidyś
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19883- a tak jest obecnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”