Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Korzeń farbuje wodę.

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
michal224
Posty: 17
Rejestracja: 30 mar 2014, 15:29
Imię: Marcin
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Korzeń farbuje wodę.

Post autor: michal224 »

Witam. Cześć

Jeśli chodzi o akwarystykę to początkujący nie jestem. Akwaria posiadam nieprzerwanie od 8 lat z tym, że:

Wczoraj zalałem pierwsze w życiu krewetkarium. 25 litrów + pokrywa. Do tego filtr Aquael Pat Mini, grzałka z termostatem. Podłoże na razie sam bazalt no i korzeń. Planuję obsadzić korzeń mchem, trawnik może z hemiantusa. Na tył pójdzie ( jeszcze nie zdecydowałem) nurzaniec azjatycki bądź nadwódka zmienna. Pod roślinki kulki nawozowe JBL prócz tego nawozy mikro , makro , potas i węgiel w płynie. Jutro spróbuję kupić do pokrywy inną świetlówkę (PHILIPS Genie 11W 6500K) gdyż obecna żarówka nie nadaje się kompletnie no i moje nawożenie i tak by nic nie dało. Mam natomiast inny problem, z którym się nie spotkałem.

Kupiłem korzeń ( wygląda na torfowy) w sklepie zoologicznym. Wygotowałem go 3 godziny w słonej wodzie i później w czystej. Woda była dosłownie jak kawa. Wyszorowałem i włożyłem do akwarium. Skurczybyk wypływa. No normlane, ale przycisnąłem kamieniem i myślę, że po miesiącu zatonie. Mam natomiast inne pytanko. Jak z tego korzenia wypłukać, choć trochę tego garbnika? Woda jest no lekko brązowa, chociaż z rana podmieniłem 30-40%.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Co do korzenia z czasem spadnie emisja garbników ale wode to raczej zawsze bedziesz miec lekko herbaciana lub słomkowego koloru co ofc nie jest wada dyskwalifikujaca korzeń wręcz przeciwnie. Krewetki jakoś słabo toleruja nawozy , przy umiarkowanym nawozeniu powinno byc ok o ile beda to neocardiny .
michal224
Posty: 17
Rejestracja: 30 mar 2014, 15:29
Imię: Marcin
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: michal224 »

Zawsze będzie lekko brudna? Kurde jak miałem korzeń japoński to nawet przy stracie zbiornika woda była idealnie przejrzysta. Teraz nie za bardzo mi psuje taki gdyż w obecnej chwili chodzi mi bardziej o kłodę coś w rodzaju schodków, starego drewna, podwodnej jaskini. Taki też znalazłem i mam z nim problem.
Jak myślisz?
Gotuję go jeszcze raz w słonej wodzie. Z 3 godziny w słonej a później godzinę w czystej. Coś to da czy nie bardzo?

Krewetki to ja mam amano gdyż kuzyn się pozbywał, więc wziąłem parę. Bodajże jest 6 samców i 2 samice. Podobno powinno się trzymać 3 samce i 1 samicę. Nie miał, kto od niego wziąć. Sklepy nie chciały a do toalety nie chciał młodych zdrowych krewetek wywalać. Mam akwarium ponad 350 litrów, ale w nim skalarki, więc krewetek nie dam.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Nie bedzie brudna tylko klarowna ale zabarwiona na lekko żółty kolor cos jak bardzo bardzosłaba herbata..10 szklanka z torebki:P Domyslam sie jaki korzeń masz mam chyba taki sam. nie musisz go gotowac ponownie wsadz go do wiadra z woda i wode podmieniaj co dziennie az nie bedzie farbowac wody 1-2 tygodnie i powino byc ok.Generalnie lekko słomkowy kolor jest wynikiem oddawania garbników przez korzeń to nie jest wada wrecz przeciwnie garbniki są bardzo porzyteczne w akwarium , lekko zakwaszaja wode, utrudniaja życie glonom i grzybom, działaja antybakteryjnie i kozystnie wpływaja na zdrowie krewetek i ryb ale jesli koniecznie chcesz absolutnie krystaliczna wode to wegiel aktywny jako medium filtracyjne to zapewni ale nie bedzie to korzystne dla akwarium.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Tak jak pisze Inc0gnit0, niech poleży trochę w wodzie, to przestanie farbować. Tylko jak długo to ciężko wyczuć. Garbniki w wodzie są ok, ale ich nadmiar może chyba zaszkodzić. Kiedyś też miałem taki korzeń, farbował kilka miesięcy ;)

[ Dodano: 2014-03-30, 23:10 ]
A tak poza tym, to witamy na forum :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”