Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Agro Aqua Plants

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
JaroGL
Posty: 64
Rejestracja: 05 mar 2015, 14:17
Imię: Jarek
Lokalizacja: Tarnów
Akwarium: 500
Płeć:

Agro Aqua Plants

Post autor: JaroGL »

Witam
Znalazłem takie podłoże dla roślin wodnych w workach 20L. Kosztuje 10 zł, co w porównaniu do podłoży typowo akwarystycznych jest śmieszną ceną.

http://www.srovname.cz/agro-substrat-pr ... etails-tab

Jest też na alledrogo.

Poniżej opis.
Skład: podłoże do uprawy roślin wodnych i bagiennych wyprodukowana jest z różnych rodzajów torfów najwyższej jakości o zróżnicowanym stopniu rozkładu piasków i bentonitu. Zawiera ona wszystkie podstawowe składniki odżywcze oraz mikroelementy. Nie powoduje zaglonienia stawu.
Zastosowanie: podłoże zapewnia zdrowy wzrost roślin wodnych i bagiennych. Dzięki specjalnemu doborowi surowców zapewnia ona właściwe przyswajanie odżywek przez korzenie roślin.
Zakres i sposób użycia:
Na wybrane miejsce, po uprzednim wypuszczeniu wody z oczka, nasypać odpowiednią ilość podłoża oraz wsadzić do niego rośliny i umocować ich korzenie. Powierzchnię w ten sposób przygotowanego dna oczka należy przykryć ok 2 cm warstwa piasku. W przypadku, gdy na powierzchnię wody wypłyną jakiekolwiek kawałki substancji organicznych, zaleca się je wyłowić.
pH 6,5-7,5

Niestety nie ma jakiegoś dokładniejszego składu.

Czy ktoś miał coś do czynienia z tym substratem? Nie opłacałoby się bawić z ziemią.
Proszę o opinie.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

JaroGL pisze:Nie opłacałoby się bawić z ziemią.
Ale to jest ziemia :) choć może nieco dostosowana do zieleni w oczkach wodnych. Przez to nie trzeba się zastanawiać, czy ziemia marki X się nada.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
JaroGL
Posty: 64
Rejestracja: 05 mar 2015, 14:17
Imię: Jarek
Lokalizacja: Tarnów
Akwarium: 500
Płeć:

Post autor: JaroGL »

Właśnie o to mi chodzi.
Od jakiegoś czasu zastanawiam sie jak przygotować podłoże na bazie ziemi. Skąd wziąść ziemię, czy kupić w markecie, czy wziąść z ogródka, czy z kretowiska, a może jechać gdzieś do lasu i wykopać. Z czym to mieszac? torf , glina itd.
Ciekawi mnie czy ten produkt jest w jakiś specjalny sposób opracowany dla roślin wodnych czy jest to tylko zabieg marketingowy.
Piszą w opisie że ma działanie antyglonowe. W jaki sposób? czy chodzi tylko o zastosowanie torfu i ph? Ale Ph nie jest znowu takie niskie.
Można to kupic w Rzeszowie. Moze ktoś by sie przy okazji coś więcej dowiedział z miejscowych.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

To, że nie powoduje zaglonienia nie oznacza, e jest antyglonowe. No chyba, żeby było. Z tego co piszą to słoma jęczmienna ma takie właściwości. Być może nieco takiej słomy jest domieszane do kompozycji. Zapewne nie ma makro w stylu azot i fosfor stąd i nie powinna wzmagać glonów.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”