Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak zrobić dobre podłoże najtańszym kosztem?

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

krzysiekb4, dzięki za rady - zapamiętam. Mam zamiar zużyć caly worek 25kg więc powinno wystarczyć. Zastanawiam się tylko ile Litrów na te 2cm i jakiej ziemi mi potrzeba bo muszę dokonać zakupu.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Skubi, zostało mi pół worka (użyłem do 30 i 112L) to powinno wystarczyć Ci na 200. Jak masz kupować tą samą to Ci dam.

Nie wiem czy zmieścisz tyle bazaltu bo również zostało mi pół worka ;)
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Zaku, w takim razie będziemy w kontakcie, dzis prawdopodobnie pojade samochodem do Rzeszowa tak wiec podrzuce Ci nawóz, a przy okazji kupie tą ziemie od Ciebie.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

cherry_ukasz pisze:Nie myślałeś o jakimś podłożu nawozowym? boggi uzywa Rataja Stare dno i z tego co wiem jest bardzo zadowolony.
Nie chcę Ci mieszać , ale potwierdzam to co mówi cherry_ukasz
Jestem zadowolony , jedynie co to wkurza mnie mój bazalt , ale to już inna historia :P
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

boggi pisze:Nie chcę Ci mieszać , ale potwierdzam to co mówi cherry_ukasz
Możesz przybliżyć mi koszta przy zbiorniku 100x40x50 zakładając, że chcę skorzystać z tego podłoża?
boggi pisze:Jestem zadowolony , jedynie co to wkurza mnie mój bazalt , ale to już inna historia :P
Mógłbyś napisać ciut więcej?
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

To mnie teraz zaskoczyłeś :) , nie pamiętam ile ja kupiłem , ale chyba 8 kg , tutaj jest worek 10 kg http://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquacl ... -2092.html
Na wierzch dałem czarny bazalt , o nieco grubszym ziarnie i niezbyt ładnie to wygląda , jakby było mało , to dodam , że coraz więcej białych kamyków się pokazuje . Wniosek - jakieś dziadostwo barwione :(
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

To ja jednak zostanę na chwilę obecną przy ziemi z racji kosztów.
Awatar użytkownika
Lady In Black
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:49
Imię: Klaudia
Lokalizacja: Jasło
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Lady In Black »

A ja się podepnę - Co jest lepsze : to "stare dno" czy Aqua Substrate II ?
Zawarłam sojusz z krewetkami :)
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Lady In Black, No tutaj to mówimy o dwóch różnych rzeczach.
" Stare Dno " Karela Rataja - to jest substrat nawozowy , podżwirowy , który należy przysypać żwirkiem .

AS II Aqua Art - to jest gotowy substrat , którego nie przykrywamy niczym .

Teraz tak , obydwa są dobre , ale ASII mam w małym zbiorniku i ruch wody z kaskady sukcesywnie przenosi powoli podłoże przysypując małego heńka , trochę mnie to wkurza , ale cóż , być może ja nie potrafię trafić w ustawienia wylotu filtra aby było dobrze .
Stare dno natomiast przykryte żwirkiem bazaltowym nie jest widoczne , ale rośliny rosną bardzo dobrze. Nie mówię , ze na ziemi nie będą rosnąc , bo kolega zulix ma właśnie akwaria na ziemi i jak widać roślin ma mnóstwo , co widać w dziale giełda :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

boggi pisze:ale ASII mam w małym zbiorniku

Przepraszam bardzo a galeria jest od czego :P

Ja również niedługo będę robił restart i zastanawiam się co zrobić bo nie chcę dawać jakichś strasznych grubości. Mam w planach kupić 25kg bazaltu z kwarc systemu, kompletnie nie wiem ile on zajmie na wys. w akwa 80x35 profil ta informacja mi jest potrzebna żeby ewentualnie dodać jakiś substrat pod bazalt. I drugie pytanie czy jest sens dawać cokolwiek substratowego przy kiryśnikach (nie przewrócą one bazaltu 1-3mm i nie dokopią się do substratu) do tej pory je mam i próbowały coś kopać ale żwir mam jakiś 1cm "ostry" więc im się nie udawało.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

justfilied233 pisze:Przepraszam bardzo a galeria jest od czego :P
Przyjdzie czas i na galerię , na razie raczej chyba nie mogę zamieszczać , ale już nie długo wrzucę mojego malucha :)
Awatar użytkownika
Lady In Black
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2010, 13:49
Imię: Klaudia
Lokalizacja: Jasło
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: Lady In Black »

A przy którym podłożu rośliny lepiej rosną ?
Zawarłam sojusz z krewetkami :)
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Obydwa są porównywalne :)
Samo podłoże nie jest receptą na sukces , w grę wchodzi pielęgnacja zbiornika , nawożenie , oświetlenie , przycinki powodujące rozrost roślin .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”