Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Trwałe łączenie kamieni.

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

Zarim
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2015, 22:51
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 400l - LT, 50l, 20l
Płeć:

Post autor: Zarim »

Ogrzeję wam kotleta, ale może dzięki temu ktoś zaoszczędzi.

Najlepiej do klejenia pod wodą sprawdzi się super glue, zbija się w kroplę i nie rozlewa. skutecznie kleiłem nim mchy i wątrobowce.
Tym samym klejem kleiłem kiedyś skałki do Malawi i wytrzymuje wszystko ok (skałki to piaskowiec).

Polecam do mniejszych form szczególnie ten klej bo przynajmniej nie ma dużych kosztów, a kleić w rękawiczkach ;)
Pozdrawiam
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

A nie puszcza chemii do wody? Mam właśnie posklejać skałki ale boję się zatruć akwa.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

milo, wg mnie zawsze cos puszcza, pytanie tylko na ile jest tego dziadostwa w wodzie aby moglo zaszkodzić rybką czy innym stworzeniom. Tak samo zastanawia mnie, a teraz bardzo popularne robienie tła strukturalnego z pianki montażowej, na ile to jest obojętne dla otoczenia?
Moje skalki kleiłem silikonem akwarystycznym i jakos się to trzymało.
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Jeśli wyschnie - nie ma prawa.
Morskie korale na klej często są klejone. Skały itd.
Ja mam kotnik zwykłym cyjanoakrylowym sklejone - od młodych zbrojników, krewetek , dysków, ziemiojadów, po kirysy pandy, pigmeje, stiphodonty sp, Blue Neon. Żadnemu z tych zwierząt nie zaszkodził.
Co więcej cały czas w użyciu.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Ok, użyję super glue. Fajnie spotkać kogoś kto trzyma stiphodony, musimy kiedyś powymieniać się doświadczeniami.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ja kleiłem mchy do korzeni kropelką w żelu, robale nie padały a wręcz przeciwnie zaraz siadały i skubały ten klej. Także jak kleiłem pod wodą to musiałem przez chwilę je odganiać żeby się nie przykleiły. Cięższe kamienie to nie wiem czy utrzyma, trzeba by spróbować.
milo pisze: kogoś kto trzyma stiphodony
miałem kiedyś kilka blue neonów, ryby do obserwacji super. Kręcą głową we wszystkie strony, utrułem je niestety aldehydem :( Teraz ciężko coś ciężko je dostać.
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

W Ribka je mają, mi udało się nabyć Lentipes Multiradiatus bardzo podobne do stiphodonów z wyglądu i zachowania( zamieszkują ten sam biotop ).
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

milo pisze:Ok, użyję super glue. Fajnie spotkać kogoś kto trzyma stiphodony, musimy kiedyś powymieniać się doświadczeniami.
Trzyma to zbyt duże słowo - była możliwość zakupu glonożerow, a szukałem akurat i mam sobie pływają.
Niedługo oddam je w dobre ręce. Ide w stronę ryb z jednego kontynentu / obszaru.
Natomiast problem mam z odłowieniem - duże szkło, co zaczynam to chowają się w piasek.
Przestaje polować aby ich nie uszkodzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”