Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Help mi w temacie H.E.L.P advanced

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarekP
Posty: 220
Rejestracja: 19 paź 2009, 12:50
Imię: DAREK
Lokalizacja: WYSOKA -ŁAŃCUT
Płeć:
Wiek: 52

Help mi w temacie H.E.L.P advanced

Post autor: DarekP »

Witajcie.
Wiem że jest parę jawnych akwariów na tym podłożu, a może i są ukryte czyli nie opisywane. Sprawa jest taka. Akwarium 112 litrów 16 litrów podłoża i po 24 godzinach brak zakresu w teście na NO3. Czy to normalne? Wy też tak mieliście? Podmiana 50 litrów na czyste RO delikatny spadek można dopasować się w górną skalę. Po 24h znowu brak skali. O co chodzi.
Dla ciewostki Red cherry żyją, ryby żyją i wyglądają b.dobrze. Ktoś ma jakieś wyjaśnienie problemu?
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

Tak, to podłoże ma to do siebie że wywala azot przez jakiś czas na początku. Dodatkowo chłonie fosfor.
Rób podmiany co kilka dni. Na początku nawet co 2 dni przez pierwszy tydzień. Potem, w drugim tygodniu co 3-4 dni. Za jakiś czas przestanie i będzie |OK.
Nie udzielam porad na pw.
Awatar użytkownika
DarekP
Posty: 220
Rejestracja: 19 paź 2009, 12:50
Imię: DAREK
Lokalizacja: WYSOKA -ŁAŃCUT
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: DarekP »

Mirek a po jakim czasie azotany zeszły u ciebie do przyzwoitych poziomów? Mam na myśli 10 mg/l :lol: . W temacie Zuliksa piszesz o krzemianach ! Czego jeszcze można się spodziewać po tym podłożu?
Przed zakupem czytałem o nim choć informacje mało i skąpo. jakoś nie rzuciły mi się w oczy takie niusy jak sporo uwalnianego azotu a o krzemianach to w ogóle.
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

DarekP pisze:Mirek a po jakim czasie azotany zeszły u ciebie do przyzwoitych poziomów? Mam na myśli 10 mg/l :lol: . W temacie Zuliksa piszesz o krzemianach ! Czego jeszcze można się spodziewać po tym podłożu?
Przed zakupem czytałem o nim choć informacje mało i skąpo. jakoś nie rzuciły mi się w oczy takie niusy jak sporo uwalnianego azotu a o krzemianach to w ogóle.
U mnie oddawanie azotanów do słupa trwało ok. 3 tygodni. W tym czasie robiłem sporo podmian RO + mineralizator vimi reminamin.
Co do krzemianów, to jeszcze nie znam poziomu, bo dziś dopiero zamówiłem test. Jak dojdzie, to napiszę jaki mi wyszedł wynik i czy to rzeczywiście prawda z tymi krzemianami. :)
Oprócz pochłaniania fosforu (podobnie jak w przypadku innych podłoży aktywnych) na razie innych minusów nie zauważyłem.
Nie udzielam porad na pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”