Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Klejenie tła

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
red007
Posty: 29
Rejestracja: 28 mar 2013, 15:11
Imię: Michał
Lokalizacja: Jasło
Akwarium: 70 x 40 x 40 cm
Płeć:

Klejenie tła

Post autor: red007 »

Kleje, kleje i lipa ...

Tył akwarium poszedł bezproblemowo, jak w poradnikach napisane.
Chciałem obkleić jeszcze bok i mam problem. Próbowałem już 4 raz i ciągle to samo.

Kleje na płynie do mycia szyb (tym samym, którym kleiłem tło...)
Już myłem tą szybę spirytusem i dalej mam takie "maziaje"... Trochę wygląda, jakby zostawał klej od foli na szybie.

Folia Oracal 641 Econmoy Cal, jedyna różnica to folia którą się dobrze kleiła miała dopisek "Orafol" i różnią się delikatnie odcieniem. (jedną kupiłem w sklepie akwarystycznym, a drugą w papierniczym).

Obrazek
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Jeśli nie ma bąbli powietrza to zostaw na tydzień i zobaczysz jak będzie wyglądać po tym czasie. Jest możliwe że maziaje znikną.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

A ja mam takie doświadczenie z klejeniem folii, że po wykonaniu pozostało kilka kropek z bombkami. Nie mogłem się ich za nic w świecie pozbyć. Próbowałem na wiele sposobów aż w końcu stwierdziłem... Niech będzie. Po miesiącu same się o dziwo wchłaniały po kolei, a dziś jest piękna bezbomblowa ściana.

Może czasami trzeba odpuścić . xd
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Moje doświadczenie jest takie, że kupuję tło jako naklejkę i kleje to na mokro czyli przed przyłożeniem całą szybę spryskuje spryskiwaczem wtedy można naklejkę dopasowywać i przesuwać do woli. Później wszystkie pęcherzyki i wodę ściągamy od środka na zewnątrz np kartą bankomatową i mamy piękne tło. Ten sposób oczywiście dotyczy tła naklejkowego a ty wybrałeś wersję bez kleju.
Kuroneko
Posty: 46
Rejestracja: 07 gru 2018, 15:10
Imię: Kuroneko
Lokalizacja: Polska
Akwarium: 126l, 25l
Płeć:

Post autor: Kuroneko »

A ja tak z głupia Frantz zapytam - a nie masz jak tego tła zaprzeć o ścianę/szafę/ cokolwiek, co stoi z tyłu? Bo to też jest opcja, żeby nie kleić, a po prostu postawić za akwarium i niech stoi. A jak ci się za pół roku znudzi i stwierdzisz, że ty chcesz mieć tło w zające na Wielkanoc, to po prostu wysuniesz i tyle. O ile nie miałoby wypadać cały czas to też jest opcja, ja wolę wolnostojące tła. No i zostaje też opcja na Trzaskowskiego - kleić na taśmę o ściankę akwarium. Ale przede wszystkim to faktycznie zostaw toto na dzień, tydzień i zobacz, czy nie wyschnie po prostu. Może się też okazać, że po zalaniu akwarium te maziaje się jakoś "dogadają" ze światłem i ich nie będzie widać.
Jedzosław
Posty: 165
Rejestracja: 07 kwie 2022, 20:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 390

Re: Klejenie tła

Post autor: Jedzosław »

Nikt nie poradził , więc dołożę swoje trzy grosze 🙂. Bąble po prostu przebij igłą lub nożykiem introligatorskim i przygłaszcz to znikną 🙂
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”