Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Podłoże H.e.l.p

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Podłoże H.e.l.p

Post autor: Pajdas »

Ktoś kojarzy czym różni się podkład H.e.l.p oryginal od H.e.l.p plant. Tylko nazwa czy są jakieś znaczące różnice?
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Delikatnie inny skład podłoża, ale żadnego nie polecam. Rozsypało się szybciej niż myślałem
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Dzięki za odpowiedź. A jaki byś polecił oprócz Amazonii? Bo Amazonie chyba każdy poleca
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

pawprz, oprócz tego, że się rozsypało to jeszcze były problemy z utrzymaniem porządku w akwarium bo co chwila podłoże coś wywalało i z tego co wiem to u kilku osób. Ja go osobiście nie miałem to się nie wypowiem, używałem Ada i mogę polecić chodź wiadomo drogie jak... Rozumiem że szukasz podłoża przeznaczonego pod roslinniaka?
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

A nie myślałeś o substracie? Wychodzi w miarę tanio, a na wierzch to już do wyboru
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Mam w tej chwili substrat ale nie jestem zadowolony z efektu. Swojego czasu miałem pomieszane manado z aqua substrat II i efekt już mi się podobały. Wiem że Amazonia to taki mercedes tylko trochę sobie kosztuje. Tak się zastanawiam czy opłacało by się kupić Amazonie kilku miesięczna za połowę ceny 80zl za 9l. Czy może lepiej nowe ICHIBAN Dark soil.

[ Dodano: 2019-01-08, 07:55 ]
dawo, tak cały czas roslinniak hucznie nazwany
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ichiban to nie krewetkowe podłoże?. Ale nawet jakby co to Ph zbije kh zbije, a dobierzesz nawozy i będzie piknie :D
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Pajdas, jeśli chodzi o Ade to ja tak zrobiłem jak piszesz, udało mi się kupić w okazyjnej cenie takie podłoże fakt było użyte ale coś ok 2 miesięcy. Po wystartowaniu u siebie na tym podłożu przez 1,5 było ok, wszystko ładnie rosło. Później podłoże zaczęło się sypać i zostało wyrzucone. Ogólnie zadanie spełniło i byłem zadowolony.
Może poczytaj o podłożach AZOO też chyba dość dobre opinie ma.
Pajdas
Posty: 86
Rejestracja: 23 paź 2009, 16:38
Imię: Łukasz
Lokalizacja: RZESZÓW
Płeć:

Post autor: Pajdas »

Niby Amazonia ma 4 miesiące. Zdaje sobie sprawę z tego że takie podłoża są aktywne przez jakiś czas a później to traci swoje właściwości. Ale zależy mi na trwałości samego granulatu. Myślałem że Amazonia trzyma trochę dłużej swoją strukturę. A odnośnie ICHIBAN niby jest do roślin. Nie spotkałem się z opisem że jest do krewetek. Może jakaś inna wersja

[ Dodano: 2019-01-08, 12:31 ]
Dawo a Amazonie miałeś przez 1,5 miesiąca czy roku?
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

1,5 Roku teraz widzę że obcięło pisząc z telefonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”