Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Aktywne podłoże do ponownego użycia

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Ptaku
Posty: 76
Rejestracja: 13 gru 2009, 20:38
Imię: Maciek
Lokalizacja: Środa Śląska

Aktywne podłoże do ponownego użycia

Post autor: Ptaku »

Znajomy za 2 tygodnie będzie wywalać całe podłoże (Amazonia Powder+Africana).Będzie zasysać wężem do wiaderka,żeby nie narobić zbyt dużo syfu.Mam pytanie: czy takie podłoże nadaje się do ponownego użycia ? Chciałbym go użyć u siebie w zbiorniku

ps: podłoże było użyte od grudnia 2008,czyli ponad rok
Awatar użytkownika
homer
Posty: 95
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:14
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów, B4
Akwarium: 112, 54, 23
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: homer »

Ja osobiście bym wziął
Masz rację, że ja się mylę i mylisz się, że Ty masz rację.
112l
54l
23l
Krewetkowo i raczkowo :D
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Na pewno w pewnym stopniu jest to podłoże wyjałowione ale...
Ja używam ASII+, gdzie pierwsza jego partia pochodzi z października 2008. Rośliny rosną jak widać w galerii. Na pewno w podłożu coś zostanie. Glinka z której zrobione jest to podłoże ma własności absorbcyjne. U mnie było tak, że przez chwilę mogłem lać nawozy i lać a na testach nic nie wychodziło. Okazało się, że podłoże wpijało część nawozów.

Co do sposobu wyciągania podłoża - lepiej wyciągnąć razem z mułem jak kolega spuści wodę - wtedy na pewno start będzie bardziej udany. Takie ściąganie wężem będzie prawie równoznaczne z płukaniem - wtedy masz na pewno jałowe podłoże
Ptaku
Posty: 76
Rejestracja: 13 gru 2009, 20:38
Imię: Maciek
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: Ptaku »

No to już mniej więcej wiem.Dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”