Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wzbogacanie Podloza w istniejacym zbiorniku

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Wzbogacanie Podloza w istniejacym zbiorniku

Post autor: k0k0z »

Witam mam taka sytuacje ze oddala mi sie zalozenie wiekszego akwarium a 160l ktore ma byc kiedys tam sumpem, zaczyna zarstac. Niestety nie przewidywalem ze akwarium bedzie mialo pelnic swoja funkcje dluzej niz 2 miesiace, wiec podlozem jest zwykly zwirek 2-3mm bez zadnego wzbogacenia.

Moje pytanie, jak (i czy mozna) wzbogacic teraz podloze bez kompletnego restartu, o ile ofc to jest mozliwe. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Wzbogacić możesz poprzez włożenie w żwirek kulki gliniano- torfowe , na pewno coś pomogą .
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

A jak wyglada sprawa z dozowaniem?
Obrazek
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Dozowaniem kulek? Aplikujesz je albo w bliskiej okolicy korzeni rośliny, albo systematycznie wciskasz w dno załóżmy co 5cm, ogranicza Cie tutaj jedynie wyobraźnia :P różne kulki mają inny okres przydatności po którym pasowałoby je wymienić.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

O terminie kiedy przestaną działać kulki zaobserwujesz po roślinach.

Dla Ciebie polecam też przy wzbogaceniu podłoża nawóz osmocote w kuleczkach lub w stożkach. Możesz też użyć pasty w nawozie, którą poprzez strzykawkę aplikujesz do podłoża. Są też nawozy akwarystyczne w formie sticksów (pałeczek).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”