Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Korzeń róży

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Korzeń róży

Post autor: Aliace »

Jestem w posiadaniu pięknego korzenia róży. Wyczyściłam go i odpowiednio przygotowałam wg wskazówek z forum. Znajduje się od 2-3 miesięcy w 30l. W akwarium żyją krewetki i glonojad i narazie nikt nie narzeka. Krewetki się mnożą, glonojad rośnie, wszyscy chętnie jedzą.
I teraz moje pytanie - czy ktoś z Was ma/miał u siebie korzeń róży i czy macie jakies dane na ten temat? Czy jest odpowiedni do akwarium czy wywalić? Ja niestety nie posiadam żadnych testów żeby sprawdzić parametry.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Wydaje mi się, że najlepszym testem był ten czas w którym korzeń jest w akwarium. jeżeli nic się nie dzieje to zostaw go jak najbardziej, za jakiś czas opisz ponownie spostrzeżenia.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Golpol
Posty: 148
Rejestracja: 06 kwie 2010, 17:16
Imię: Damian
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60 l
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Golpol »

Według mnie jeżeli krewetki się mnożą i żyją dalej to może być... Ale oczywiście czas będzie najlepszą odpowiedzią
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Wszyscy swego czasu mówili, że korzenie z drzew owocowych są "be", a tu obecnie korzenie z wiśni robią karierę ;) Przełamujmy bariery i stereotypy. Jak nic się nie dzieje, to jest ok ;)

P.S. Czy korzeń ma różany zapach?
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

porzeczkowe, aroniowe korzenie sam miałem - wada, są bardzo miękkie przez co po dłuższym czasie mogą się rozpuścić. Zaleta - Korowanie to przyjemność. To samo może dotyczyć Róży.
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Mirro pisze: Czy korzeń ma różany zapach?
Ja nie czuje żadnego zapachu, a węch mam dobry bo jestem specjalistką od badań olfaktometrycznych :D (badanie intensywności zapachu)
kwadratos pisze:Zaleta - Korowanie to przyjemność.
Przyjemność to nie do końca i nie mam porównania z innymi korzeniami, bo to był pierwszy który robiłam, ale dość łatwo mi szło :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Mirro pisze:a tu obecnie korzenie z wiśni robią karierę ;) Przełamujmy bariery i stereotypy. Jak nic się nie dzieje, to jest ok ;)

mam sztuk 4 i jest super ;)
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”