Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wystający korzeń w akwarium

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Wystający korzeń w akwarium

Post autor: crusta »

No właśnie zastanawiam się nad takim czymś jak napisałem w temacie i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat, nosze się z zamiarem modernizacji mojego głównego zbiornika no i wpadł mi do głowy taki pomysł żeby centralnym punktem nowej aranżacji był jeden wielki korzeń, ten wystawałby nad powierzchnię wody i wspierał się na szybie akwarium, moje pytanie jest takie: Co będzie się działo z takim korzeniem nie w pełni zatopionym? Czy aby woda która pociągnie zapewne nie będzie w jakiś sposób spływać po szybach? No i jaki bezpieczna ilość wody (od góry) wybrać aby rybki czy krewetki nie wyskakiwały?

Do ewentualnej aranżacji jeszcze daleko, ale pytanie takie zrodziło się w mojej głowie przypadkiem i kieruje je od was.... :lol:
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Chodzi ci o coś takiego ?
No wiesz nie mówię o takich wymiarach :)
http://fish.mongabay.com/images/bigtank.jpg
Ostatnio zmieniony 11 gru 2009, 20:43 przez boggi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Tak ale w tym wypadku jeden z końców tego korzenia wspierałby się na szybie akwarium
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ja bym tam nie ryzykował opierania o szybę - krewetki pójdą na spacer, jeżeli bańka będzie zalana na mniej niż 1 cm od krawędzi. Poza tym oparty korzeń o bok akwarium nie będzie wyglądać ciekawie. Nie możesz go postawić?? wtedy będziesz mógł spokojnie zalać baniak pod krawędź prawie ;) (ja mam 3-5 mm od krawędzi :mrgreen: )
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Najpierw to musiałbym go mieć, po prostu spodobał mi się jeden korzeń który widziałem setki razy i tak zastanawiam się czy może czasami kiedyś by mi się nie przydał..... co do wychodzenia krewetek to zależy to od gatunku, Amano tylko będą czekać na okazje....
Generalnie pomysł na obsadę jeszcze nie zrodził się w mojej głowie ale nie wiem czy miały by to być krewetki.... (szok pewnie dla was).

Napiszcie jeszcze co sądzicie o tej możliwości sączenia się wody
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

crusta, zależy jakie gatunki... ja z całą pewnością mogę powiedzieć że red cherry perłowe, Crystal Red wychodzą z akwarium przez najmniejsza szparkę przynajmniej u mnie
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

justfilied233 pisze:zależy jakie gatunki... ja z całą pewnością mogę powiedzieć że red cherry perłowe, Crystal Red wychodzą z akwarium przez najmniejsza szparkę przynajmniej u mnie
A ja myślałem że właśnie te gatunki nie wychodzą....
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ja raz zapomniałem przykryć małej szparki i znalazłem wyschnięte 3 perłowe 2 red cherry i 1 CR z dwóch które miałem
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Wycieczki to dopiero Amano urządzają sobie....

A co z tym ewentualnym ściekaniem?
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Wydaj się mi, że jeżeli będziesz miał wodę z 2-3cm od powierzchni nie powinno ono występować. Zależy też od gatunku drzewa, którego jest to korzeń.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

A co dzieje się z takim nie w pełni zanurzonym korzeniem? Czy zachodzą jakieś procesy niszczące?
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Crusta jeśli chcesz to mogę przeprowadzić dla ciebie mały teścik, co się z takim korzeniem będzie działo.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Ja jestem przekonany iż na krawędzi może po dłuższym czasie występować lekka maź lecz za każdym razem możesz ją zbierać. Widziałem w necie dużo takich korzeni opartych na szybie i wyglądały ciekawie, a raz widziałem jak roślina błotnista rosła na nim
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Może się skusze na takie coś za jakiś czas aczkolwiek wiecie finanse.... no i jak zapewne pamiętacie rozpocząłem projekt z regalikiem którego jeszcze nie doprowadziłem do końca, po prostu muszę przetransportować regalik do siebie do domu bo czeka gotowy
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

justfilied233 pisze:ja raz zapomniałem przykryć małej szparki i znalazłem wyschnięte 3 perłowe 2 red cherry i 1 CR z dwóch które miałem
Ja bym się w tym momencie zastanowił nad parametrami i jakością wody. Bo co jak co ale redki to akurat na spacer najczęściej się wybierają, gdy coś jest nie tak. U mnie akwarium jest nie przykryte, końcówka korzenia opiera się o szybę, a krewetki nie wychodzą.

Co zaś do samego wystawania korzenia, to u mnie co prawda nad wodę wystaje maks po 3 cm korzenia, a to dlatego, że już był tak obcięty, a poza tym inaczej by nie wszedł do akwarium. Jeden z końców opiera się o szybę, woda jest nalana do wzmocnień, a więc około 1 cm od krawędzi, ale nigdy nie widziałem, aby coś próbowało spływać. Końcówki korzenia są co prawda mokre, ale nigdy na tyle, żeby aż woda spływała.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2009, 16:36 przez rudolf, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”