Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Podłoże ASII+ - czy ono się nadaje ?

Co na dno akwarium, aby rośliny dobrze rosły? Jakie ozdoby aby wyglądało to naturalnie?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Podłoże ASII+ - czy ono się nadaje ?

Post autor: 14KKK »

Witam jakie macie zdanie na podłoże ASII+, albo AS. Czym one się różnią ? Mam zamiar założyć na nim moje pierwsze prawdziwe akwarium roślinne, akwarium oczywistość nawożę; micro, macro, CO2 z butli, oświetlenie 2x30 i 2x39. Czy opłaca się kupić to podłoże, roślinki dadzą na nim rade? Ile będę go potrzebował do 160L (100x40)
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

14KKK pisze:Ile będę go potrzebował do 160L (100x40)
4 worki, według producenta 1 worek na 40l.
Awatar użytkownika
LaJon
Posty: 390
Rejestracja: 22 paź 2010, 9:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 30l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: LaJon »

Właśnie założyłem zbiornik(160l) na ASII+
Wpakowałem 4 worki i jest okej :) przy trzech workach warstwa wydawała im się trochę za cienka... ale pewnie tez by dało rady;)
Ekspertem w tym nie jestem :P ale z takim światłem, CO2 i nawozami, będzie wszystko rosło ...z resztą na tym forum pozytywnych opinii co do ASII+ jest ogromna ilość :)
Chodź! Pokażę Ci gdzie leżą smaczne liście...
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Ja dałem do 45l akwa 4l tego podłoża i wydaje mi się że jest w sam raz, a jak wiadomo większy zbiornik, większe roślin, potrzebują więcej podłoża.
Tylko żywe zioło :D
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

4 worki to 240 zł. Nie lepiej kupić 3 worki ada amzonia ?? za 300 ?

[ Dodano: 2011-01-02, 13:39 ]
Albo 3 worki Oliviera :)
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

14KKK, zależy czego wymagasz od podłoża.

ASII+ ładnie stabilizuje parametry, w początkowych okresach rośliny rosną na prawdę świetnie. Po roku używania mają bardzo ładne i zdrowe korzenie. Kryptokoryny w mojej 33 rozpanoszyły system korzeniowy na całe dno, przy wydzieraniu była niezła zabawa.

ADA Amazonia I jest mocno nabita nawozami, dlatego bezproblemowy start wymaga doświadczenia i częstych podmian wody. W dodatku na początku mogą pojawić się problemy z klarownością.

ADA Amazonia II mniej nabita nawozami niż I, bardzo dobrze klaruje wodę i buforuje parametry, zdecydowanie łatwiejszy start akwarium. Nawozy wydziela stopniowo.

Na forum jest mnóstwo wątków na temat ASII+, gdzie podane są plusy i minusy. Poszukaj i wyciągnij wnioski :)
Obrazek
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Ile l podłoża ma AS?
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

w najbliższym czasie w swoim akwarium(30l) tez chce zmienić podłożę na ASII+ i narazie z tego co się dowiedziałem to w moim przypadku ilość ASII+ powinna być w granicach 3l...chociaż pare osób poleca tez ADA(droższe podłoże), ze względu na długość "trzymania" tego podłoża, podobno ASII+ trzyma ponad rok, a ADA pare lat...
galaxy
Posty: 41
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:49
Imię: wojciech
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: galaxy »

Witam maiłem okazje chodować rybki na AS II i Amazoni II. Zdecydowanie lepiej na Amazoni II dluzsze nawozenie i to zdecydowanie przez pierwsze 4 mce podajesz tylko potas. Przy AS II po pół roku traci swoje nawozy tak było w moim przypadku nie jest to regułą. Jesli chodzi o cene to niewielka roznica cenowa pomiedzy tymi podlozami polecam Amazonke.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podłoża i ozdoby”