Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Moje Oczko Wodne

Wszystko na temat oczka wodnego, zdjęcia, relacje, opis gatunków...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2010, 10:38
Imię: Rafał
Lokalizacja: Kielnarowa
Akwarium: 98 litrów
Płeć:
Wiek: 26

Moje Oczko Wodne

Post autor: Rafał »

Witam !
Jest to moje pierwsze oczko wodne więc nie jest takie jakbym chciał :P.
Ma ono 150l.Jest to wkład z tworzywa ( kupiony w praktikerze ) wkopany do ziemi.Nie robiłem oczka z folii ponieważ jestem dopiero początkującym.Kiedyś może je powiększe ;).Woda jest niebieska ponieważ wlany został środek na glony.Największy urok ma to wszystko w nocy, gdy lampki wokoło oczka się świecą.I oczywiscie najfajniejszy jest plusk wody :D.

Filtracja:Kubełek Aquael Maxi
Pompa z serii PFN - 3500 l/h

I tak to właśnie wygląda :
Obrazek


Obrazek


Obrazek


A tutaj jest młyn wodny :)

<Usunięto nieaktywnego linka - SDD>

Prosze komentować :D

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - SDD
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 13:18 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Co prawda na oczkach się nie znam ale bardzo fajnie to wygląda. Młyn to chyba ze Zwierzyńca zabrałeś :mrgreen: . Masz tam jakieś karpie KOI albo Karasie?
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Rafał, bardzo ładnie, uporządkowane jakoś tak sympatycznie. Kamulce śliczne na brzegach - a wieczorem w nocy masz rację, że ten plusk wody i cykanie świerszczy jest naprawdę kojące. Szkoda, że mama w kadrze się nie zmieściła. Życzę Ci w przyszłości jeszcze większego bajorka - jestem spokojny o jego ładną aranżację.

Pozdrawiam i dobrego wyniku w konkursie życzę
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2010, 10:38
Imię: Rafał
Lokalizacja: Kielnarowa
Akwarium: 98 litrów
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Rafał »

OKO, mam tam 3 karasie i 2 karpie koi.Narazie taka obsada mi wystarczy i tak jest dużo czyszczenia :P
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: rafiku »

Powiem ze cieszy oko ;D. Ja tez mam ( nie wiem jaki litraż) Samodzielnie wykopany dół pokryty folią, mieszkają sobie tam zwykłe karasie i te ozdobne ( nawet albinos) ostatnio mi się wytarły no i jest tez lilia wodna ;)

Tak o napisałem co mam żeby nie zakładać nowego tematu ;)
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Ta sama zasada co i w akwarium ;) im większe tym mniej roboty. Robisz oczko na minimum 1,5m głębokości i powierzchniowo w tedy wyjdzie jeżeli nie bedzie robił półek na rośliny jakieś 2,5m na 1,5m i w takim oczku jeżeli chcesz to robisz na wiosnę odmulanie dna a poza tym nie robisz nic żyje swoim życiem, bez pompek napowietrzania itd. w zimie się o ryby nie martwisz, bo w tym to nie przeżyją ;) w ogóle karpie koi w tak malutki oczu długo nie pożyją.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
rafiku
Posty: 424
Rejestracja: 24 cze 2011, 12:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: rafiku »

justfilied233 pisze:Ta sama zasada co i w akwarium ;) im większe tym mniej roboty. Robisz oczko na minimum 1,5m głębokości i powierzchniowo w tedy wyjdzie jeżeli nie bedzie robił półek na rośliny jakieś 2,5m na 1,5m i w takim oczku jeżeli chcesz to robisz na wiosnę odmulanie dna a poza tym nie robisz nic żyje swoim życiem, bez pompek napowietrzania itd. w zimie się o ryby nie martwisz, bo w tym to nie przeżyją ;) w ogóle karpie koi w tak malutki oczu długo nie pożyją.
Ja mam dokladnie tak jak napisales, ryby sobie rzyją zimują a raz czasem dwa razy do roku odmulam.
30L - flora żłobek :nowa nadzieja:
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

P.S
dla utrzymania czystości wody coś roślin posadź jakaś mini palka, trawa, irys żeby coś przerabiało te szkodliwe związki, bo sama pompka tego nie zrobi ;)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2010, 10:38
Imię: Rafał
Lokalizacja: Kielnarowa
Akwarium: 98 litrów
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Rafał »

justfilied233, ok w niedługim czasie posadze jakieś zielsko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczko wodne”