Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Oczko 123mielony

Wszystko na temat oczka wodnego, zdjęcia, relacje, opis gatunków...

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
123mielony
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2012, 18:58
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Biłgoraj
Akwarium: 450L.
Płeć:
Wiek: 47

Oczko 123mielony

Post autor: 123mielony »

Witam to i ja przedstawię moją historię z oczkiem wodnym.
Wszystko się zaczeło od okropnej rabatki z kwiatkami mojej mamuśki,w końcu namówiłem ją do zlikwidowania tego okropieństwa i postanowiłem w ty miejscu zbudować oczko.Oczko w naj głębszym miejscu ma około 1.4m.dno wyłożone jest czarną folią g.1mm.pojemność szacuje na jakieś 12 do 15 tyś.l.wody dokładnie nie mierzyłem bo wodę mam ze studni,a w niej nie mam licznika folia miała wymiar 6x10m.Rybki to 2 karpiki i około 40 karaśków było ponad 60 sztuk,ale kot sąsiada nimi się zaopiekował.Roślinki to pałki,sitowie,kaczeńce,lilie grążel żółty,mięta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
po około czterech latach nadszedł czas na małą zmianę nie wiem czy na lepsze czy na gorsze ale przebudowę zrobiłem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - SDD
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 13:27 przez 123mielony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

Ładne mi to oczko, to wręcz bajorko :mrgreen: piękne, zmiany zdecydowanie na lepsze, myślę że ryby się ucieszyły :D
Pozdrawiam
Marta
123mielony
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2012, 18:58
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Biłgoraj
Akwarium: 450L.
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: 123mielony »

No dobra takie tam bajorko,rybki na pewno się ucieszyły bo znacznie więcej miejsca do pływania i dodatkowo większa strefa płytka z roślinami gdzie rybki mogą sobie pogrzebać i popływać w cieplejszej wodzie.W zeszłym roku robiłem remont to mam nadzieję że w tym roku wszystkie rośliny się już ładnie rozrosną,czas pokaże.
Awatar użytkownika
b@ndziork@
Posty: 4197
Rejestracja: 17 lip 2010, 13:25
Imię: Marta
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l roślinne
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: b@ndziork@ »

No to czekam na zdjęcia bo jeśli tylko zaczną kwitnąć tak jak na zdjęciu powyżej to widok będzie ujmujący
Pozdrawiam
Marta
123mielony
Posty: 20
Rejestracja: 13 lut 2012, 18:58
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Biłgoraj
Akwarium: 450L.
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: 123mielony »

Ta czerwona lilia to nowy nabytek z zeszłego roku i taka niespodzianka w postaci tak ładnego kwiatka na koniec sezonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczko wodne”