Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak dobrać mieczyki w akwarium??

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

Jak dobrać mieczyki w akwarium??

Post autor: rogalik »

Powiedzcie mi jak dobrać mieczyki w akwarium żeby samce się nie goniły, albo żeby goniły się jak najmniej. Czytałem, że potrzeba kilka samców to agresja najsilniejszego rozdziela się na pozostałe, ale to nie bardzo skutkuje. Czy mam odłowić najsilniejszego samca?? Czy dokupić samic?? Mam teraz 4 samce i 1 samice to chyba nie za dobry układ??
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Coś mi się wydaje, że masz za małe akwarium. Wtedy nic nie zmniejszy agresji samczyków. Po prostu reszta nie będzie się miała gdzie schować. Oczywiście wskazane więcej samic.
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rogalik »

Akwarium 120 l dobrze obsadzone. To takie średnie chyba. Na mieczyki powinno być ok chyba.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Ja pewnie zmienłbym te proporcje, raczej trzymałbym 1 samca a 4 samice...
To pewnie zalezy i od tego co oprócz mieczyków masz w akwarium i jak jest ono obsadzone, jakie sa kryjówki itp.
Wybierz sobie np dwa trzy samce spośród tych czterech i postaraj sie zeby samic było wiecej niz samców, ja przynajmniej tak bym zrobił ;)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rogalik »

Dzięki za porady. Powiedzcie mi jeszcze czy pozbyć się dominatora czy innego samca?? W końcu dominator ma najlepsze geny :)pomimo, że nie jest najładniejszy. I czy wtedy jakiś inny samiec przejmie dominację w grupie i będzie gonił pozostałych??
Markiz

Post autor: Markiz »

Konrad słusznie napisał-u piękniczkowatych (bo tak nazywa się rodzina po polski zwana żyworódkami gdzie mieści się i gupik i mieczyk i zmianniak [platka] tudzież wiele innych pięknych ryb) zawsze trzeba mieć na uwadze iż konkurują samce o samice...

Zresztą zaloty są u nich najpiękniejsze-takie mają tylko morskie ryby :D

proporcja 4:1 może być i na pewno byłby spokój-optymalni8e samiec na 2 samice - wtedy nie stracisz wspaniałego widowiska (nad mieczykami zaloty mają ładniejsze tylko drobniczki które polecam) :wstyd:
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

To czy go usuniesz czy nie... to w sumie zależy od ciebie, jak usuniesz to inny przejmie dominacje, a czy bedzie to objawiało siespokojnie czy bdzie tak samo jak teraz... to jest małe ryzyko, ale wiesz kto nie ryzykuje ten nie ma wiec może czasami warto zaryzykować ;)
rogalik pisze:dominator ma najlepsze geny :)pomimo, że nie jest najładniejszy.
to może jednak nie ma najlepszych genów? Nie iwem jak wyglada on, nie iwem jak wyglądają inne ale skoro jest ich za dużo to może warto zostawić te najładniejsze i najzdrowsze żeby potomstwo miało sie do kogo wdać ;)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
rogalik
Posty: 166
Rejestracja: 08 lis 2009, 20:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 720 Vieja
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: rogalik »

Już jest w porządku odstawiłem 2 samce w tym dominującego i na ich miejsce wprowadziłem 2 samice :). Teraz jest 2 samce i 3 samice i powinno być ok. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”