Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Żywy pokarm z własnej hodowli.

zakładamy kolonię ;]

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Żywy pokarm z własnej hodowli.

Post autor: comatose »

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was karmi swoje rybki pokarmem z własnej hodowli? Chodzi mi tutaj o artemie, nicienie i doniczkowca. Ewentualnie jak takie hodowle prowadzicie to byłoby miło podzielić się wiedzą i spostrzeżeniami :) O ile sprawa z artemią wydaje się być prosta bo cysty łatwo dostępne są, z nicieniami to samo (ale to żarło dobre chyba tylko dla narybku i najmniejszych rybek?) o tyle sprawa z doniczkowcem nie jest już taka kolorowa. Znalazłem kilka opisów hodowli tego robaka, ale problem jest ze zdobyciem "porcji zarodnikowej": na allegro nie ma, w sklepach nie ma, ktoś z Was ma? chętnie odkupię trochę bo choć akwa jeszcze nie mam to podobno przy sprzyjających wiatrach potrzeba jakieś pół roku żeby hodowla "zaskoczyła" a za 6 miesięcy to mam nadzieję, że akwa już będzie :P Jak nikt nie będzie miał to kiedy ciepło się zrobi zapoluję w ogrodzie na dzikiego doniczkowca.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Niesłyszałem aby ktoś chodował doniczkowca
A trakie dzikie to bym sie bał jakiej choroby bo mam już ich dosyć tej zimy
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

No a ja właśnie gdzieś przeczytałem, że taki dziki doniczkowiec jest większy od robali które od pokoleń są hodowane w pojemniku. Co do chorób to może faktycznie masz rację, ale pewnie zaryzykuję.
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Z doniczkowcem nie zawleczecie choroby do akwa. Ja czasem karmię ryby dżdżownicami, ale trudno znaleźć takie małe co by ryba zjadła, a krojenie to fuj paskudna robota.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Zapraszam na giełdy a napewno kupisz doniczkowaca, jest tam jeden akwarysta który niemal zawsze przynosi doniczkowca lub nicienie micro, cena troche wysoka o ile pamietam ale skoro chcesz kupic to pewnie kupisz...
Kiedyś dawno temu bawiłem sie w doniczkowca i micro ale o ile z tym pierwszym nienajgorzej mi szło to z tym drugim troche gorzej, niestety nie wszyscy lubia to miec w domu... a co do rybek karmionych takim pokarmem, rosna jak na drożdzach (co przynajmniej w przypadku micro nie jest przesada ;) )
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

A ja zapraszam ty http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/mikro.html może się przyda :)
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A tutaj coś o hodowli doniczkowca:
http://www.pawiookie.pl/hodowle-karmowe ... owiec.html
http://www.akwa-mania.mud.pl/archiwum/a ... kst/4.html
marioot pisze: Ja czasem karmię ryby dżdżownicami, ale trudno znaleźć takie małe co by ryba zjadła, a krojenie to fuj paskudna robota.
A wrzucasz im takie dżdżownice prosto z ziemi czy trzymasz je w lodzie albo w czymś czystym żeby się wypróżniły z ziemi co mają w sobie?

[ Dodano: 2009-04-14, 21:21 ]
Wracając do doniczkowca - karmił ktoś kiedyś tym rybki? doniczkowiec ponoć pokarm bardzo wartościowy i przez ryby "rozchwytywany" ale szybko je obtłuszcza więc nie można podawać go codziennie - no właśnie, ale nigdzie nie znalazłem interesującej mnie informacji - co ile ryba może go wcinać? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”