Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Mini przegląd małych rybek do akwarium + fotografie

Przegląd małych rybek/rybek ławicowych

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

comatose pisze:wszystko wymienione w pierwszym poście można trzymać w 54l.
Można :? , to nie znaczy że będą miały komfortowe warunki.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

ziemian pisze:Moje zdanie na temat tych gatunków jest inne
To może napisz które z nich hodowałeś bo coś mi się wydaje ze to nie twoja bajka
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

wisłok, który Twoim zdaniem gatunek będzie miał źle?
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ja jestem z tej samej szkoły co ziemian, więc sory ale już wiem że nie przyznasz mi racji.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Z tych co podał miałem: Bystrzyk Amandy , Bystrzyk Ozdobny , Neon Błękitny , Razbora Borneańska , Zwinnik Jarzeniec, dość odległe czasu, ale miałem. Większość dzikie. Widziałem zachowania tych ryb, bystrzyki i fantomy zdecydowanie potrzebują sporej długości akwarium, żeby mieć gdzie popływać to samo zwinniki i drobnoustki wspomniane ;)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Sory Nie wiedziałem ze hodujesz ryby od kołyski
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Od ok. 12 lat ;) A tak na poważnie od jakiś 9 ;)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Piteero pisze:Microrasbora Galaxy
Podałs nazwe funkcjonujacą potocznie a tak naprawde ta ryba nie jest razborą, warto wiec dodać tez prawidłowe nazewnictwo tej rybki Danio niebiański wzglednie Danio perłowy

Dodałbym tylko że jest bardzo płochliwą rybka nawet w wiekszej grupie reaguja ucieczka do kryjówki na kazdy ruch nawet poza akwarium wyjatkiem jest karmienie XD
John2000
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2021, 9:35
Imię: Jacek
Akwarium: Tak, kilka

Re: Mini przegląd małych rybek do akwarium + fotografie

Post autor: John2000 »

„Znawcy” jak zwykle pojechali hejtem nie wnosząc nic mądrego. Akwaria o pojemnościach poniżej 200 litrów powinny być przecież wycofane ze sprzedaży bo są to narzędzia tortur nad rybkami :-)
Przypomnę tylko, że nawet akwarium o pojemności 720 litrów czy większe to nadal „klatka” i nie jest to naturalny zbiornik!

Dla autora wielka pochwała za wykonaną pracę i zdjęcia. Aby więcej było takich pasjonatów a mniej takich co może sami i coś nawet wiedzą bo liznęli na własnych błędach ale wiedzą nie podzielą się za żadne skarby (bo to takie chytre tylko dla siebie żeby inni zazdrościli). Przy czym hejtem sypią z rękawa i nie jest ważne czy mają coś mądrego do powiedzenia.
A można podpowiedzieć np o rozmnażaniu czy okołotatłowych historiach... podpowiedzieć jak w prosty sposób rozmnożyć poszczególne gatunki, jakie sposoby użyć najlepiej przy konkretnych gatunkach aby np obniżyć PH czy inne parametry. Dla jakich gatunków w praktyce najlepiej zastosować szyszki olchy czy liście dębu a dla których lepiej płukankę z torfu albo preparat ekstraktu... Takie rady jak macie „panowie mądrale” to wrzucajcie a z chęcią wiele osób poczyta. Z tekstami w postaci „za małe!!!” zostawcie sobie... może za często to słyszycie od kobiet i tak wam w psychice zostało .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”