Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak pielegnować młode pawiki

aby przeżły ?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Paweł
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2009, 10:21
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 35

Jak pielegnować młode pawiki

Post autor: Paweł »

Wczoraj brat powiedział mi abym odłowił pawika bo dość dziwnie się zachowywał no i tak zrobiłem odłowiłem to kotnika a o godzinie szesnastej zauważyłem młode pawiki jest ich 8 :lol: :D no i co zrobić żeby wszystkie przeżyły :roll:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2009, 8:46 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Nic nie rób same sobie poradzą, najsłabsze padają, ale to dobre dla ogółu populacji będzie.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Dobrze by było abyś zapewnił m bezpieczne warunki wzrostu, czyli takie miejsce w którym nie padną w paszczore dorosłej rybki (pawika także) oczywiście jeśli chciałbyś aby przeżył i cieszyły oko....
Nie mają jakiś duzych wymagań co do wody czy pokarmu, jeśli chcesz możesz kupować jakiś pokarm dla narybku, ale równie dobrze możesz rozcierać np płatki które na pewno masz u siebie
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Czysta woda (parametry dowolne - idealna rzeszowska kranówa), trochę zielska, pokarmu i gupikom jest idealnie. Wskazane nieco większe akwarium tylko do ich dyspozycji. W kotniku długo nie pożyją. Jak jest dużo zielska, ryby karmisz a akwarium tylko z gupikami to większość młodych przeżyje w takim akwarium.

Podkreślam tę czystą wodę, bo przy braku podmian wody gupiki często się degenerują i słabo rosną.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

A ja tam myślę że odpowiednia temperatura, cisza i spokój w zupełności wystarczą, no i zapewnienie spokoju, a co do kotników w akwarium to jest czasami tak, ludzie dają ten kotnik, mają w akwarium 28stopni, a kotnik od góry grzeją jeszcze świetlówki, masakra rybka pada, albo np kotnik+4 duże samiczki+młode+rośln tyle że samice się duszą w nocy.
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”