Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pielęgniczki ramireza - rozmnażanie

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Pielęgniczki ramireza - rozmnażanie

Post autor: XMasterX »

Siema ! jest dużo temu typu artykułów lecz wolę zapytać was o zadanie :) otóż postanowiłem przenieść parkę ramirezek do oddzielnego akwarium i proszę was o pomoc w aranżacji ;p

Jakie są najlepsze warunki dla ramirezek do rozmnażania ? piasek już mam :)



Z góry dziękuję użytkownikowi keisaj - wiele mu zawdzięczam jeżeli chodzi o pomoc w sprawie ramirezek :)
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

Akwarium na piasku, wrzucić tam garść liści dębu/buka czy też z 3 ketapangu tak żeby leżały poziomo, jakieś z 2 łupiny kokosa, woda najlepiej pH~6,5, twardości kH~5, gH~5-8, temp. ~26 stopni, światło dość słabe i tyle, resztę zrobią ryby.

Jak złożą ikrę i młode się wyklują to po ok. 7 dniach jak wchłoną woreczek żółciowy zaczynasz karmić świeżo wyklutą artemią.

Powodzenia :)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Pielęgniczki ramireza - rozmnażanie

Post autor: XMasterX »

Czy jest jakakolwiek szansa, że młode ramirezki o długości 3-4cm uchowają młode ? bo nie wiem czy robić dla nich tarłowisko ;p
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

W sensie, bo nie bardzo rozumem?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Bo z tego co czytałem to młode ramirezki zjadają swoją ikrę, moje już kilka razy miało tarło ale nie wiem co się działo z ikrą bo na żwirku nie widać :)

I po prostu nie wiem czy jest jakikolwiek sens robić im tarłowisko w tak młodym " wieku " ;p
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Jeśli rybki nie dobrały się w parę jak należy to tak będzie za każdym razem.
XMasterX pisze: bo na żwirku nie widać
Ale one składają ikrę na jakichś powierzchniach, np. szybie, płaskim kamieniu rzadziej dużym liściu. Jesteś pewien że Ci się tarliły? Poza tym do udanego tarła potrzebna jest miękka i lekko kwaśna woda, na kranie nigdzie nie dojedziesz. Ikra spleśnieje i nie będzie się rozwijać.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
ziemian
Posty: 1545
Rejestracja: 30 paź 2011, 15:08
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: BW 200l, BW 100l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ziemian »

XMasterX, Ramirezy są pielęgnicami, a przy pielęgnicach często zdarza się taki obrazek że ryby młode nie doświadczone zjadają swoją ikrę. I tutaj raczej bardziej chodzi o to doświadczenie, a żeby go nabrały potrzeba im warunków do wycierania się i poprzez to za którymś razem wyprowadzą młode ;)

Nikt Ci nie da gwarancji, że Twoje ryby nie będą zjadać ikry bo one przed tarłem same tego nie wiedzą ;)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

W parę się dobrały, to widać :) co do tarła, oto mój filmik w ich wykonaniu :)

https://www.youtube.com/watch?v=PkMDOPms30k
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Gdy je hodowałem( miałem tylko 2 pary więc marne doświadczenie ale zawsze coś) albo od razu załapały co i jak albo nici z tego przez 5 tareł, 6 próby już nie podejmowałem.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Dobra ostatnie pytanie i się odpierdzielę :D jest szansa zrobić tarłowisko dla ramirezek w 25l ?


Jeżeli nie to poczekają sobie aż kupię większe a je same zostawię w 54l :)

Ja mam na tyle dobrze, że mam samca i 2 samiczki :D i raz jedną, raz z drugą xd
Ostatnio zmieniony 26 lut 2015, 14:54 przez XMasterX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ja je właśnie w takim sterylniaku rozmnażałem.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Dobra dzięki wielkie ! :) spróbuję ale na początek muszę znaleźć tanią grzałkę oraz jakiś filterek wewnętrzny ;) więc w razie czego proszę o pomoc ! :D


Dzięki jeszcze raz
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Obejrzałem filmik i autentycznie składają ikrę na żwirku :podwójnie widzę: , dziwne u mnie czy w ogólnym czy w tarliskowym zawsze ją do czegoś przyklejały.
No to czekamy na efekty, a i nie zapomnij o hodowli zielonej wody i później artemii lub węgorków mikro.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
amy
Posty: 703
Rejestracja: 26 lut 2012, 20:54
Imię: Anna
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 240 Malawi 70 Ogólny
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: amy »

XMasterX, wydawało mi sie ze dostałes ode mnie zarówno filtr i grzałke
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

A u mnie zawsze tak ;p zawsze na żwirku chociaż mają potężny kamień o dużej powierzchni.

Na razie brak kasy na grzałkę i filtr więc poczekamy ;D


amy022, Dostałem i bardzo za to dziękuję :) ale kaskada jednak nie jest najlepszym wyborem dla narybku i chce jakiś wewnętrzny bo mam już obok łóżka Aqua Clear 30 i jakoś wytrzymuję w nocy ale HBL-301 muszę jednak wyłączać :D

A do grzałki - niestety trafił ją szlak i tak, przyznaję się, z mojej głupiej winy ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”