Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pokarm dla "gupoli"

jaki najlepszy pokarm żywy suchy lub własnej roboty?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Pokarm dla "gupoli"

Post autor: mirekkon »

Witam

w tym wątku chciałbym zapytać osoby które mają hodowlę lub po prostu wiedzą czym najlepiej karmić gupiki (jakieś szlachetne odmiany) żeby rosły i były najpiękniej jak się da wybarwione?

z tego co ja wiem to istnieje szereg szpejów do wody np kobaltosan tropicala który wspomaga wybarwianie i kondycję, ale mnie raczej chodzi o karmienie

czym najlepiej karmić żeby były zdrowe wybarwione i rosły jak należy

uprzedzam odpowiedzi typu zeżrą wszystko, byle czym itp które nie wniosą do tematu niczego
oraz wszystkich chętnych typu uczył Marcin Marcina ....

pozdrawiam
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Moze Ot ale czy nie lepszym miejscem na takie pytanie było by jakies ogólnopolskie forum miłosników głupika skoro oczekujesz profesjonalnej porady/odpowiedzi?
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Inc0gnit0 pisze:Moze Ot ale czy nie lepszym miejscem na takie pytanie było by jakies ogólnopolskie forum miłosników głupika skoro oczekujesz profesjonalnej porady/odpowiedzi?
czy sądzisz że "profesjonaliści" unikają naszego forum?

p.s.
nie GŁUPIKA tylko GUPIKA!
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Sadze ze sa aktywniejsi na forum tematycznym gdzie moga wymieniac sie doswiadczeniami zwiazanymi z swoja pasja z osobami z całej Polski niz na forum ogólnoakwarystycznym .

P.S. mój bład ale duże litery nie były potrzebne- małe litery tez widać :P
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Tu znajdziesz wszystko co dotyczy gupika Tam można przeczytać czym karmić ,co z czym połączyć żeby osiągnąć zamierzony cel Wiedza tam zawarta dla zwykłego trzymacza gupika może być szokująca i wręcz w niektórych tematach niezrozumiała i prawie tajemna
http://www.guppyfan.fora.pl/
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

Janusz: dzięki za link, o takie rzeczy mi chodziło, ale jakoś poprzez google nie mogłem trafić
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Tam są najlepsi spece od gupika Było jeszcze jedno dobre forum cos go trafiło i nie został ani jeden post i nikt sie nie przyznaje a wiedza tam zawarta była ogromna A jak wyglądają ładne gupiki to można zobaczyć tu
http://www.guppy-aktuell.com/verkauf.html
http://xiphophorus-ela.blogspot.com/

[ Dodano: 2015-02-27, 18:42 ]
A jednym z bardziej obeznanym w gupikach na pow. forum jest nasz kolega od aldehydu Witek Miszczak
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ludzie nie doceniają gupików bo są one pospolite i żyją wszędzie tam gdzie padną inne ryby, ale znaleźć naprawdę ładne i rasowe okazy to jest sztuka niesamowita

chciałbym spróbować z paroma ładnymi parkami i nieco poobserwować, boje się jednak że jak zrobię za duży miks to będzie stado wypłoszy a młode ni pies ni wydra i na tym zakończę hodowlę (hodowla domowa niezbyt komercyjna)


tu jest wypas: http://www.guppy-aktuell.com/verkauf.html

ale boję się też takich ryb gdyż są one sztucznie wypychane chemią, a chińczycy niektóre ryby okaleczają wstrzykując im pod skórę pigmenty żeby były jak rybie barbie
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

mirekkon pisze:ludzie nie doceniają gupików bo są one pospolite i żyją wszędzie tam gdzie padną inne ryby, ale znaleźć naprawdę ładne i rasowe okazy to jest sztuka niesamowita

ale boję się też takich ryb gdyż są one sztucznie wypychane chemią, a chińczycy niektóre ryby okaleczają wstrzykując im pod skórę pigmenty żeby były jak rybie barbie
Gupiki nie są takie bezproblemowe wbrew pozorom np. są bardzo podatne na choroby pasożytnicze, złej jakości wodę. O tych gupikach o których Ty mówisz to już ich dawno nie ma :)

Co do ryb wypchanych chemią to niestety ale większość sklepów obecnie ma import wysterylizowanych cherlaków z Tajlandii.

Całkiem niedawno był temat kilka osób szukało moskiewskiego atramentowego bardzo ładna rybka możesz dopytać czy coś znaleźli. Na giełdzie w Rzeszowie w metalowcu swego czasu był starszy pan który sprzedawał jedną z rasowych odmian gupika, ale dawno już nie byłem i nie wiem czy jeszcze ma.
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: mirekkon »

ok, Mariusz podsunąłeś mi pomysł, skoro jest tak źle to może inne rybki:

http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=27174
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”