Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Smukleń pryskacz (Copella arnoldi) czy ktoś hodował ?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirekkon
Posty: 1270
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:09
Imię: Mirek
Lokalizacja: Przemyśl
Akwarium: www.mirekkon.pl
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Smukleń pryskacz (Copella arnoldi) czy ktoś hodował ?

Post autor: mirekkon »

Witam

chciałbym się dowiedzieć na temat tej rybki Smukleń pryskacz (Copella arnoldi), ale nie wiedzy wiki tylko doświadczeń akwarysty, który je miał lub ma, interesuje mnie głównie ile można ich mieć np w 100l, czy tolerują inne ryby i czy nie wyskakują z baniaka?

czy ktoś miał tarło takich rybek? jeśli tak to jak to zorganizował?
Wykonam każdy sterownik na zamówienie, akwarystyka, terrarystyka, hydroponika, wiwarium, orchidarium, pieczarkarnia i wiele innych według Waszego pomysłu. Wal śmiało na maila mirekkon@wp.pl
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Miałem je raz w odległych czasach, gdy nie byłem w pełni świadomy co robię.
Ile można nie bardzo Ci odpowiem miałem tylko parę w 64l, co do agresji nie obserwowałem tego żadnych objawów w stosunku do skalarów i neonek :zakryta: (pamiętam że one tam były, a czy coś więcej?).
Skoczkowie są to nieźli więc bez pokrywy się nie obejdzie.
U mnie rybki te wytarły się ale bez rezultatów(może by były jakbym wiedział o co biega), do faktu tego doszło gdy nadwódka wielonasienna wylazła mi ponad wodę i po grubej(80%) co miesięcznej odmianie.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”