Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

"Żółte" rybcie

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

"Żółte" rybcie

Post autor: motylek »

Zacznę od tego iż moja żonka stwierdziła, że do akwa przydałoby się "coś żółtego" - miała na myśli rybcie. Co myślicie o Molinezjach Żółtych? Wiem, że trzyma się je tak jak Platki min 6szt i na jednego samca kilka samiczek, ale wiem też, że samce mogą być dość agresywne. I jak ewentualnie wyglądałby sprawa z krzyżowaniem się Platek i Molinezji i ich agresywności względem siebie? Takim kompromisem jeśli chodzi o "coś żółtego" mogłyby być Gupiki Pawie Oczko ( oczywiście samce z przewagą żółtego koloru ) lub Endlerki. Znalazłem też sporo info o Żółtaczku Indyjskim, ale ten raczej odpada. Chyba, że jest jakiś gatunek żółtej rybci, który nadałby się do mojego LT? Przypomnę obsadę. Platki 6szt, Gurami Mozaikowe 1+2, Ampularie. Help me please... :podwójnie widzę:
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Są też w handlu ładne, żółte platki.
Molinezje są zwykle hiperspokojne więc problemów z innymi rybami nie robią. Oczywiście krzyżują się z platkami tak jak ludzie z małpami.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Platek żółtych nie chcę :(
moriarty
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2015, 19:11
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: moriarty »

To może gurami złote? Myślę, że żonie mogłyby się spodobać. Ja u siebie ich nie mam, ale u rodziców są dumnymi posiadaczami :).
Nie spotkałam się z tym, żeby molinezje były agresywne względem innym ryb. Są to jedne z bardziej spokojnych ryb i są mało wymagające.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”